Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Apró kis férgek kúsznak az...

Apró kis férgek kúsznak az akvárium falán. Kopoltyúféreg?

Figyelt kérdés
Már írtam korábban a Bettámat Baktopur Direct-el kezeltem, mert bélgyulladás tünetei vannak: étvágytalanság, bujkálás, fehér ürülék log a hasán. Ma járt le a 3 nap kezelés lecseréltem a víz felét, de tünetei maradtak. Észrevettem, hogy a bal kopoltyúja egy kicsit eláll, ekkor kezdtem el gyanakodni és jó alaposan szemügyre vettem az akváriumot és kis, alig látható fehér férgeket láttam, melyek kúsznak az akvárium falán. Ekkor gyorsan elrohantam a halas boltba és vettem Sera Mycopurt, mert hirtelenjében ezt találtam a neten kopoltyúféregre. Raktam is gyorsan 8cseppet a 21 literes akváriumba. Remélem jól tettem. Ha valaki hozzáértő, hogy kell adagolni, hány naponta azt megköszönném.
2010. okt. 16. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Jól tetted, erre valóban jó a mycopur, az adag is jó. Elvileg csak egyszer kell kezelni, de lennie kell használati utasításnak, minden sera terméken van. Az ectopur jó még mellé, azt vehetsz esetleg, javítja az esélyeket.
2010. okt. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi Murr. Van használati, de nem egyértelmű számomra. Azt írja: "3 napig 20 csepp vagy ml 20 literbe". Na most hogy van ez? Minden nap 20 csepp 3 napig? Máshol a neten meg annyit találtam hogy 25l 8csepp.
2010. okt. 16. 22:35
 3/8 A kérdező kommentje:
"3 napig 20 csepp vagy 1ml 20 literbe" - javítva
2010. okt. 16. 22:38
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy vélem 20 csepp 3 napos kezelésre! De most melyik a jó? Ami a kezelési útmutatón van 20csepp vagy 8csepp amit ezen az oldalon találtam: [link]
2010. okt. 17. 00:10
 5/8 A kérdező kommentje:
Áááááá...nem tudom mitévő legyek! Nem javul az állapota, már hetek óta nem eszik egyre csak fogy! Ezek s sok gyógyszerek sem tesznek jót neki. Már azt sem tudom pontosan mi baja bélgyulladás, vagy kopoltyúféreg, vagy mindkettő egyszerre. Olvastam, hogy az általam látott akvárium falán kúszó fehér férgek lehetnek planária is. Most gondolkodom a Sera med professional Tremazol-on hátha az segítene, mert olvastam az jó mindkét betegségre.
2010. okt. 17. 12:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmezem, hogy minden nap 20 csepp, 3 napig, a serás használati utasítás a mérvadó, bár a diszkosz.hu is megbízható. Különben nem írták volna rá, hogy 3 napig. De tényleg nem egyértelmű.


Sajnos a halakat nagyon nehéz kezelni, lehet egyszerre több betegsége. Ha mindent jól csinálsz, akkor sem garantált a siker. Én a helyedben már nem vennék mégegy szert, így is le van gyengülve, ezt a kezelést csináld végig és reménykedj. Mennyi idős egyébként?

2010. okt. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igazából soknak tűnt naponta 20csepp vízcsere nélkül, mert akkor a végén már 60 csepp lesz benne, de hát ha ezt írják, akkor a következő 2 napban már 20-20-at adagolok. Csak enne legalább egy falatot. Próbálom az orra elé tenni a kaját, de csak ránéz és elfordul majd elbújik a növények közé. Annyira sajnálom szegényt. Kb. 1 éves lehet, fél éve vásároltam. Köszi a válaszod.
2010. okt. 17. 17:02
 8/8 anonim válasza:
Hello, ír még ide valaki??? most találtam meg az írásod, mert én is választ keresek az akváriumomban lévő fehér cérna szerű mozgó-nyúzsgő férgek eredetére.. veszélyesek ezek??? 2 halam már feldobta az uszonyait... egyiknek a szemét nyomta ki vagy ette ki valami, a másik meg secc-pecc belső vérzést kapott és pillanatok alatt elpatkolt... ezek felelősek érte? akkor vettem észre őket, amikor a 2. halat szedtem ki :(( Mik ezek????
2012. okt. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!