Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történhetett a halammal?...

Mi történhetett a halammal? Nem tud felemelkedni.

Figyelt kérdés

Adott egy hím betta 35 literes, növényes akváriumban.

28C, esőztetős kis belső szűrő, bejáratva, ammónia mindig 0, nitrátok 0, nitriteket most hirtelen nem tudom de a hínárok mindig felszívják őket 0 közelire.

A változó keménység elég magas a csapvízben: 126 mg/l CaO, a Ph 7.6.


Valami történt az úszóhólyagjával, nem képes használni felemelkedéshez, fel tud szökni a víz tetejére lélegezni, de visszazuhan mint egy kő. Ez az állapot már 2 hónapja tart közben mindent megpróbáltam amit az internet írt: epson só fürdő, koplalás, daphnia etetése, anti-bakteriális kezelés, parakilles kezelés (ez utóbbi javított az uszonyai állapotán de továbbra is süllyed).


Állandóan nézem a fórumokat, találtam pár történetet hasonló korképről, de sehol nem írták mi lett végül a hallal.


Étvágya van, most fagyasztott daphniát és pellet tápot etetek vele, ill. veszek majd lárvákat vagy muslicát ha eljutok boltba.

Pár naponta csinálok most 50% vízcserét mert hazavágtam a baktériumokat a kezeléssel.


Szerintetek mi lehet a probléma / mit tudok még csinálni?



nov. 7. 19:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kimaradt: a hal 1-1.5 éves lehet, nem hinném hogy öregnek számítana.
nov. 7. 19:48
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Segíts rajta!
nov. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem emésztési gond hanem úszóhólyag gyulladás vagy idegrendszer károsodás amit a parakil okozott, amit az uszony rothadásra adtál. Utóbbi esetben nem jön rendbe. Tető van az akván?
nov. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A parakill előtt már 1 hónapja fennállt a süllyedéses állapot, üvegtetős akva.


A parakill okozhat idegrendszeri károsodást? Megpróbálok videót készíteni majd a halról.

nov. 8. 21:32
 5/11 A kérdező kommentje:
A tetőhöz hozzátenném hogy nem mindig volt fent, tehát van esély hogy "megfázás" (ami mi is pontosan? semmilyen információt nem találok erről hogy ez most egy betegség, sokk vagy micsoda)
nov. 8. 21:38
 6/11 A kérdező kommentje:

Video:

[link]

nov. 8. 22:43
 7/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nehéz bármit hozzátenni ha már kipróbáltál mindent. Esetleg azt tudom tanácsolni ,hogy kicsit csökkentsd a vízszintet ,hogy ne kelljen túl nagyot “ugrania” mikor felmegy levegőért, ne fáradjon annyira.

Illetve ezzel együtt ha alul meg van pakolva az akva akkor csinálhatsz kicsit több helyet, maradjon helye mozogni viszont búvóhelyek/ növények is maradjanak.

Próbáld minél stresszmentesebben tartani, hátha elkezd gyógyulni (nem akarok vészmadárkodni, de nem látok sok esélyt😞). Ha már a gyógyszerek sem hatnak akkor a legtöbb amit tehetsz az egy nyugis, stabil környezet, minőségi kaja és keresztbetett ujjakkal reménykedni.

nov. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, úgyhogy most annyira leengedtem, amennyire a szűrő engedi, ill beraktam egy kis műanyag edényt amibe be tud úszni pihenni (néha magától beleül).


Én se látok sok esélyt sajnos :(. Egy esetet olvastam valahol hasonló tünetekkel, ott a halacska 2 hónap után elkezdett javulni a stresszmentesített környezetben és végül felépült úgy hogy reménykedem.


Nem tudom mi a helyes ha nyomorék marad, véget kell -e vetni az életének, mert így egy helyben üldögélve leélni a hátralévő életet méltatlan az élőlényhez.

nov. 9. 08:00
 9/11 anonim ***** válasza:
5# A megfázás az amikor a hideg hatására a vérerek összehúzódnak utat nyitva a sosem alvó parazitáknak. A halgyógyszerekkel többször jártam úgy hogy a kezelés megkezdése után órákkal a hal elfejtette hogyan kell úszni pedig sosem adagoltam túl. Az nem látszik a videón hogy mi baja volt az uszonyának de egy gombás fertőzés vagy oldódó vegyianyag szintén okozhat mérgezést.
nov. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Egyébként szerintem nem lenne hülyeség ideiglenesen (legfeljebb pár hétig) aktív szenet is használni. A gyógyszermaradékok s ilyesmik miatt. Ártani nem árt.


Ami az eutanáziát illeti én sem vagyok a híve annak ,hogy erőltessük az életben tartást egy biztosra véglegesen megnyomorodott, szenvedő állatnál. Szerintem ha van még életkedve, eszik stb akkor hagyd, hátha javulni kezd. De ha rosszabbodik az állapota és nincs kiút akkor jobb lesz neki is a gyors, kegyes halál.

nov. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!