Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Harcsához szűrő-lélegeztető,...

Harcsához szűrő-lélegeztető, etetés? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok :)


Van egy harcsám (5-6 cm) aki egyedül lakik egy kisebb akváriumban (max. 15 l).

Teljesen kezdő, Diversa akváriumom van, 10-16 Wattos lámpával.


Van egy szűrő az akváriumban, ami nyomja is a levegőt felül, de ez már elég régi, pucolni sem tudom már teljesen, mindenképpen le szeretném cserélni.


Esetleg tudnátok ajánlani valami konkrét márkát / típust kinek mi vált be?


Ma a boltokban csak ilyen 60-100 literes akváriumhoz valót találtam, ahol voltam.


Megnézem online, csak ehhez kérnék segítséget.


Etetés szempontjából vettem külön neki való eledelt, de van ilyen basic akváriumi halaknak való tápom is. Abból is kaphat/kapjon?


Az akvárium nincs se túl világos se sötét helyen, illetve ugye a ledes lámpa is tud világítani benne.


Valamint, a talajt tekintve aprókavics van neki, pár nagyobb kaviccsal, műnövénnyel, meg dekorsziklakkal, amikbe el tud bújni.


Algásodásgátló szert csepegtetni a vízbe (természetesen a megfelelő arányban) érdemes, vagy inkább mellőzzem? Tekintettel arra, hogy a kajájában is van alga, nem akarom, hogy baja legyen tőle.


Plusz kérdés: Jó lehet így neki egyedül vagy szerezzek be neki egy másik harcsát társaságnak? Nem akarom, hogy "szomorú" legyen, de azt sem, hogy nyomorogjanak, mert azért ez nem egy hatalmas akvárium.


Előre is köszi a segítséget, minden tanácsnak, segítségnek örülök! :)



nov. 8. 21:55
 1/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ugye ez nem a te kérdésed? Máris feladta a platti?


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


Minden esetre ott leírtam a legtöbb szükséges kezdő infót plusz linkeltem pár oldalt. Érdemes elolvasni ,hogy ne ismételjem mindenben magam stb.

Ott is s itt is érvényes ,hogy ilyen tizenvalahány literekben nem lehet normálisan halazni.


A konkrét kérdéshez: nem kell külön levegőztető, elég ha a szűrő fodrozza a vízfelszínt.


Új szűrőben akkor érdemes gondolkodni ha már megvan kb mekkora lesz az új helye. Ahhoz minimum tudni kellene a harcsa faját s az alapján kiderül mik a minimális igényei. Ha valamilyen corydoras/ páncélosharcsa akkor legalább 80 liter körüli akvát igényel (előnyben az inkább alapterületben dominánsak) és még minimum 5-6 fajtársat. Talajnak valami nem érdes, homokos talaj, dekornak pár fa meg kő, esetleg kókuszhéj s kerámia bújók.


Algaölő szereket ne használj. Az algák ellen egészséges, jól fejlődő növényzet a megoldás.

nov. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, 15 literbe mindenkèpp szerezz be mèg egyet. Ne zavarjon hogy ennek az egynek is nevetsègesen kicsi hely.

Amúgy milyen harcsa? Ez elèg tág fogalom hogy harcsa. Ha olyan harcsa ami 30 centisre is megnő akkor szeletelve se fog elfèrni ebben a kis edènyben amiben van

nov. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Milyen harcsa? Arra tippelek anci lesz, de imgur.com-ra fel tudsz tölteni képet és belinkelni ide.
nov. 12. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!