Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Úszóhólyag probléma? Mit...

Úszóhólyag probléma? Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Razbórákat tartok, rajtuk kívül egy kis csapat páncélos harcsa, rákok és csigák vannak az akváriumban.


Tegnap előtt az egyik razbórám elkezdett furán úszni, folyamatosan süllyed és nagy a pocakja. Nem letargikus, nem fakult ki és eszik is, nem pihen az akvárium alján, a többi razbórával úszkál. Az akvárium tetejéig nem tud felúszni (3-4 centivel a vízfelszín alatt van a maximuma) de kajákat amik kicsit lejjebb potyognak megeszi.


Régebben volt egy bettám, ő is csinált ilyet mikor székrekedése volt ezért vártam a razbórával is, hátha rendbejön.


Tegnapelőtthöz képest talán kicsit javult, vagy legalábbis nem romlott. Ma etetés után láttam kakilni szóval a belei is működnek. Kb 2-3 éves lehet a halacska.


A többi halnak semmi baja.


Hetente cserélek vizet, a szűrőt kb 3 hetente takarítom (kinyomkodom a saját vizében a szivacsot). A hőmérséklet 25-26 fok körül van, tetra pro tápot kapnak és fagyasztott szúnyoglárvákat, kagylót, etc, akvarisztikában szoktam venni ilyen mixet nekik. Heti egyszer nem kapnak enni. A szűrő típusát és hogy pontosan hány literre van azt fejből nem tudom, de az akvárium 52 literes, arra emlékszem, hogy a szűrő felső határa alatt van az 52 :D


Tegnap és tegnapelőtt nem láttam kakilni, lehet, hogy most rendbejön magától? Ha nem, mit tudok tenni?

Karanténakváriumom sajna nincs, de van itthon gyógyszer, még egy korábbi betegség miatt vettem (az azóta megoldódott). Elméletileg a legtöbb ilyen betegségre jó, viszont nem akarom kinyírni a jó bacikat is az akváriumban ha esetleg van más mód.



nov. 14. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Vajon nem terhes ?

Vagy emésztő szervi baj lehet ?

nov. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy még az úszóhólyag gyulladás se biztos, de még ha biztos is lenne, azzal se lennénk nagyon beljebb. Mivel ez nem egy konkrét betegség, hanem egy gyulladás, azt meg számtalan dolog okozhatja.

Mint ha mondjuk hánynál. Az lehet bakteriális, vagy vírusos eredetű, lehet egy enyhe mérgezéstől, vagy egy szimpla gyomorrontástól....


Ezért nem is nagyon tudod gyógyszerezni, mert mi annak a gyógyszernek a hatóanyaga? Antibiotikum? És ha nem bakteriális eredetű, akkor fölöslegesen nullázod vele az aksit...


Ilyen bagatell dolgok os lehetnek, hogy pl bejött a hideg, a csapból is nagyon hideg víz folyik, egy nagyobb vízcserénél ha sokkal hidegebb vízzel cserélsz, az megviseli őket.

Hogy a többinek nincs semmi baja, az simán lehet attól, hogy ő volt a meggyengébb, ezért őt viseli meg a legjobban.


De ez csak egy elmélet a sok közül, amivel azt akarom mondani, hogy nem is tudom mi baja, meg ha tudnám, se tudnám a megoldást. Nem is tudom, minek válaszolok...

Minden esetre, lehet, hogy kegyetlenül hangszik, de én inkább a kisebbik rosszat választanám, és őt áldoznám fel, ahelyett, hogy gyógyszerezéssel az egész aksit kockáztatnám, miatta.


Kajából egyelőre ezeket a kétes eredetű, és hatású eledeleket kihagynám!

A kagyló se túl biztonságos, a szúnyoglárvának (vörösnek) van olyan kitinpáncélja, ami simán bélgyulladást okoz!!!

A táplálékláncot is illik betartani, pl. darált szív (pulyka, marha...) mixek is léteznek hal eledelbe, de a természetben, egy hal, soha nem fog marha szívet enni, ezért nem biztos, hogy probléma nélkül megbirkózik vele az emésztőrendszere.


Rákerestem erre a tetra pro tápra is, hát többféle van, van ilyen ropogós, ami elvileg kevesebb vizet vesz fel... de igazából az se jó, ha megevés után, a halban kezd el megdagadni, szóval lehet, hogy tápból is lehetne mással is próbálkozni.

nov. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 nekem a tetra prot csak ajánlották de persze kipróbálok mást is, te mit ajánlasz?


Vízcserénél igyekszem belőni az aksi hőfokát, hidegebbet semmiképpen nem teszek bele. De az is lehet, hogy amíg nem keveredett össze a víz addig hirtelen úszott melegebből hidegebbe vagy amíg lekapcsoltam a vízmelegítőt (amíg cserélem a vizet mindent le szoktam nyomni) addig hűlt egy kicsit az akvárium...


Egyébként mára se javult, viszont romlani se romlott, úgy tűnik stagnál. Van esély rá, hogy magától rendbe jön?

nov. 15. 16:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát, igazából valamitől mégis csak kialakult nála ez a betegség, szóval ha valamin konkrétan nem változtatsz, akkor ugyanúgy fennálnak a kialakulás körülményei, így az esély a spontán gyógyulásra elég kevés szokott lenni.


Tápokból én sera-t szoktam venni, mikor milyet, szerintem ami kímélő, az a microgran, amúgy a granulat menü is jó, meg ezek mellé szoktam még néha venni külön vitamint, fishtamint.

nov. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Legkésőbb holnap után be tudok ugrani az akvarisztikába, kipróbálom őket!
nov. 15. 17:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Update: a halacska állapota javult, még mindig kicsit furán úszik de sokkal normálisabb mint volt, ma már a vízfelszínről evett :D
nov. 19. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!