Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kh=0? Szüksèg van kh emelèsre?

Kh=0? Szüksèg van kh emelèsre?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha csak gh növelőt használok, a kh-t nem növelem;

Van bármi kihatása a növènyekre, halakra?


Növènyek: echinodorusok, cryptocoryoneok, mohák

Halak: sewellia lineolata, galaxy rasbora

Jelenleg gh 8, kh 4 az èrtèk


nov. 30. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szükséges. Karbonátok nélkül instabil lesz a kémhatás.

Használj csapvizet keménység emelésre.

nov. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
A Növényes Akvaristák Közössége csoportban láttam már ilyesmi akvákat. Ha tudja az ember mit csinál (s az élővilág is úgy igényli) akkor nem okoz gondot vagy legalább is lehet úgy élni ,hogy ne okozzon, viszont az igaz ,hogy így egyes dolgok –mint például a pH– sokkal instabilabbak. Jó ha van egy kicsi Kh. Egyébként a jelenlegi értékeid is teljesen jók.
nov. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es, (1 vagyok) érdekes, én pont sok növénynél nem merném bevállalni a nullás kh-t.

Mivel éjszaka, (fény és fotoszintézis nélkül) a növények is CO2-t termelnek, és 0 kh-nál , sok növénynél, pusztán ez is okozhat pH borulást, ami reggelre képes kinyírni a halakat.

"Ha tudja az ember mit csinál"

Ők tudják mit csinálnak? Hogy pengeélen táncolnak, és csak a szerencsén múlik hogy nem omlik össze a rendszer?

nov. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azèrt merült fel bennem a kèrdès,mert szeretnèk lágy vizes garnèlákat tartani. Pl blue bolt, red galaxy amik tetszenek. Ezekhez azt írják a legtöbb helyen hogy 0 kh kell. A mostani vizemben nem tudom, hogy megmaradnának-e


A meglèvő halaknak ès növènyeknek se akarok rosszat

nov. 30. 08:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy pl. a razbóra igényeivel összeegyeztethető ez a 0 karbonátos víz. Rengeteg színváltozatban vannak törpegarnélák, amiknek teljesen jó a mostani vized. Én inkább azok közül válogatnék.
nov. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#3


“Ők tudják mit csinálnak? Hogy pengeélen táncolnak, és csak a szerencsén múlik hogy nem omlik össze a rendszer?”


Meglepődnék ha nem tudnák. Ilyesmit rendszerint bőven nem kezdőknél látni s hát a pH-Kh viszony nincs messze az alapoktól. Igen, tudom én is meg ők méginkább ,hogy ez mivel jár(hat). Megvan a maga veszélye, de a lényeg ,hogy létezik ilyen is.

Nekem nem volt ilyen akvám, szóval részletekért jobb lenne azokat kérdezni akiknek volt. Itt az oldalon alapból nem járnak sokan ebbe a kategóriába, ezért is írtam a csoportról. Ott többen be tudnak számolni saját tapasztalataikról is.


Egyébként Kérdező én is azt tudom tanácsolni ,hogy ha bizonytalan vagy s nem akarsz kockáztatni akkor válassz valami olyat aminek biztos jó a mostani vized.

nov. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

0 nk° KH esetén könnyen lemehet a pH 6 alá is.

Kell bele karbonát, hogy stabilizálja.

A 4 nk° KH is elég lágynak számít már, jól ellesznek benne a garnélák.

A GH-val nem nagyon érdemes törődni, kisebb a jelentősége - olyan amilyen.

dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!