Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 literes bettás akváriumom...

30 literes bettás akváriumom (ami még csak tervezés alatt), ha egy 6000K 1020 lm-es LED izzóval világítom meg az megfelelő?

Figyelt kérdés
Nyilvánvalóan igénytelen gyomokkal a vízben, de lényegében arra gondolnék, hogy az izzós megoldás mibe másabb? Adatokban megfelelőnek tűnik.

dec. 19. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyiban másabb, hogy kicsit lokalizáltabban világít, de végülis egy 30-as aksinak nincs túl nagy felülete.


Spektrumkép gondolom véletlenül sincs... Csak mert lehet, hogy egy 4000-essel jobban járnál.

dec. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A puszta számok alapján elegendő lehet.

De ezt biztosra szinte lehetetlen előre megmondani. Valószínűleg csak a beüzemelés után fog eldőlni, hogy tolerálják a növények.


A jó világításnak csak az egyik része a színhőmérséklet. Ami fontosabb az a színvisszaadási index (CRI). Ez legyen legalább 90, mert akkor lesz szép természetes színe a halaknak meg a növényeknek.


Ha kiderül, hogy nem elég a meglévő világításod akkor érdemes lesz majd egy direkt akvarisztikai célra gyártott LED-eset beszerezni. Azok jó CRI értékűek. Ilyen kicsi akváriumokhoz valók közt is lehet már jókat kapni.


Amúgy én a 6000-6500K körüli színhőt tartom esztétikusnak egy akváriumnál. Az ennél alacsonyabbak nagyon sárgás-barnás árnyalatot adnak már.

dec. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem semmi baj nem lesz belőle. Annyi, hogy ugye egy irányítottabb lesz a fény. Én csináltam korábban egy blackwater bettás aksit és ott se haltak el a növények, pedig a sötét vízbe ugye nehezebben jut le a fény. Ha tényleg igénytelen gazokat teszel be, simán jó lesz nekik. A betta meg úgysem szereti az erős fényt
jan. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!