Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Táptalajból hány litert...

Táptalajból hány litert ajánlotok egy 170 literes akvariumba? A táptalaj rétege fölé lehet tenni sima kavicstalajt is?

Figyelt kérdés

dec. 31. 16:07
 1/4 V. Hélix ***** válasza:
100%

Táptalajból annyit érdemes venni amiennyiből egy 1-2 cm magas réteget tudsz formálni az akvárium alján, hogy ehez mennyi kell az attól függ, hogy milyen hosszú és milyen széles az akvárium. Ezt úgy tudod kiszámolni, hogy akvárium hossza, szorozva a szélességével, szorozva annyival ahány centi magasan akarod a táptalajt és ezt elosztva 1000-el. Pl: (120cmx120cmx2cm):1000=28800:1000=28,8L

Ha csak bizonyos részekre akarsz növényeket tenni elég ha csak oda teszel táptalajat.


Lehet sima kavicsot rakni fölé és általában ajánlott is lefedni a táptalajt, hogy ne annyira oldódjon a vízbe.

Egyszer láttam egy videót ahol valamilyen ritka szövésű zsákba tették a táptalajt és azt fedték le kaviccsal, hogy ne keveredjen a kettő.

dec. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Mire gondolsz kavics alatt? A túl darabos nem jó mert a növények nem tudnak rendesen nőni benne, a mulm megreked közte és a táptalaj is könnyebben felszivárog. Inkább valami homok-szerűt használj fő fedésnek, szemcseméretre olyan 0,5-3 mm körüli az általános ajánlott (a túlontúl apró sem jó mert az meg könnyen beiszaposodhat).

Ha a kavics jobban tetszik akkor még mindig tudsz egy vékony réteget szórni a homok tetejére s akkor főleg az lesz látható.


Ahogy írta V. Hélix táptalajból bőven jó 1-2 cm s ,hogy pontosan mennyi kell az függ az akvárium méreteitől és attól ,hogy mindenhova szeretnél-e.


S ha már témába vág tudom ajánlani ,hogy próbáld ki Nagy Viktor tápgolyós módszerét. Lényegében továbbra is táptalajt használsz csak kompakt golyók formájában amik például nem feltétlenül okoznak nagy gondot ha véletlen feljönnek, táptablettákhoz hasonlóan pótolhatók stb:


[link]

dec. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nagyjából leírták előttem a lényeget. Még annyi fontos, hogy a táptalajt legalább 4-5 cm vastagon kell fedni. Ez lehet kvarchomok vagy aktív talaj is. Igazából attól függ, hogy melyiket válaszd, hogy miket szeretnél az akváriumba. Ha csak egyszerű növényied lesznek, még a táptalaj is szinte felesleges. Vannak viszont olyan növények és állatok! is, akiknek az alacsony ph létszükséglet. Ha ilyesmit szeretnél tartani, érdemes aktív talajt választani.

Valamint táptalajból többféle van. Micro vagy macro tápanyagban erős talaj. Minden attól függ, milyen növényeket akarsz majd:)

jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#3


“Vannak viszont olyan növények és állatok! is, akiknek az alacsony ph létszükséglet. Ha ilyesmit szeretnél tartani, érdemes aktív talajt választani.”


Nem értek annyira mélyen a növényezéshez-aktív talajozáshoz, de nem úgy van ,hogy az aktív talaj csak az első hetekben-hónapokban szól bele a vízkémiába s utána lenyugszik? S ezt is főleg lágy vízben. Mármint ha valaki kemény s lúgos vizet használ akkor abból az aktív talaj nem tud lágy és savas vizet csinálni, pláne stabilan tartani azt.


Szerintem mindenképp jó lenne ha a Kérdező ha eddig nem tette akkor leméri a vízkeménységét, aztán kiderül hogyan tovább. Nagy általánosan a növények jobban szeretik a lágy vizet (nem mindegyik), de lehet növényezni relatív keményebb vízben is, csak nyilván nem a lágy vízre érzékeny fajokkal.

jan. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!