Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízmelegìtő! Mi baja lehet?

Vivienn1313 kérdése:

Vízmelegìtő! Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A teknősömnek van egy vízmelegitője ami ma nagyon halk sípoló hangot adott. Amikor kihúztam és visszadugtam abbahagyta és azóta is műkődik.

Sajnos a márkájára nem emlékszem.

Jelenleg 90 L akvában van a pézsmateknős, a melegìtő kb 250 L-es akváriumhoz való. Azért vettem ilyen melegìtőt mert tervezem árköltöztetni egy nagyobb akváriumba. Nem tudom lehet-e köze ehhez.

Köszi a válaszokat


jan. 5. 19:58
 1/6 V. Hélix ***** válasza:

Nálam a szűrő gyakran ad ki fura hangokat, ha nem csatlakozik rendesen az áramcsatlakozóhoz, lehet nálad is ennyi volt a probléma. Azt tudom még elképzelni, hogy túlmelegedett, a helyedben figyelném egy ideig, hogy nem e megy magasabbra a hőmérséklet mint amire állítva van, ha minden rendben szerintem nincs miért aggódni.

Nem árt ellenőrízni, hogy nincs e valahol sérülés a vízmelegítőn vagy a csatlakozón.

jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 V. Hélix ***** válasza:
Azt elfelejtettem mondani, hogy az is okozhat problémát, ha a víz nem teljesen fedi a melegítőt, csak a kábel lógjon ki a vízből
jan. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, teljesen a vízben van. Csak félek,hogy ne durranjon el a vízben ha valami baja van.
jan. 5. 20:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztos hogy sípoló és nem sercegő? A márka vagy fotó sokat segítene. A használt bimetálos típusok néha sercegnek, teljes sötétben látszik a szikra. A tirisztoros szabályzásúak esetleg sípolhatnak ez veszélyt nem jelent.
jan. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sípoló a hang, sötétben nem láttam szikrát.

Megnéztem a típusát: Xilong AT700

jan. 6. 22:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez egy hőfokszabályozós kütyü félvezetős szabályzással. Ha már használtál akkumulátoros kézifúrót halhattad hogy amikor lassan forgatod fütyül. A működési elvéből adódik hogy a motor rezonancia halható. Egy fűtőszálnak persze nem kéne feltétlenül de ez kínai. Ha a teknős nem menekül tőle akkor nem gond.
jan. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!