Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális ha a vízszűrőt 2-3...

Normális ha a vízszűrőt 2-3 naponta szét kell szedni és “kitakarítani” hogy működjön?

Figyelt kérdés
Kb 2-3 hete vettem egy akváriumot,eddig csak külső szűrőm volt és belső sosem,de már akkor is nehézkesen indult be a szerkezet. Kiveszem a szivacsot,a kis kavicskákat meg egy minimálisat a vízből es azzal mosom el. Szép tiszta a víz,normálisan szűri csak a kifele nyomással van baj ahol lehet állítani azt a kis levegő adagolását/sodrását. Mi lehet a baja?
febr. 10. 05:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem
febr. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

-Milyen kavicskákat???

-Most akkor külső is van, vagy csak belső?

-Link a szűrőről, vagy pontos márka típus?

-Mi a szűrőbetét? Szivacs? Milyen sűrűségű?

-Mennyire kemény a víz? (mennyire jellemző a vízkövesedés)

-Mit mosol ki a szűrőközegből, mi tömíti el? Kosz, gazok, szűrőbaktériumok? (barnás trutyi)

-Mennyire leterhelt a szűrő? Hány l/h, hány literes akváriumhoz, és abban mennyi és milyen állat van?


Normál esetben erősen visszaesik a vízforgatás, ahogy elkezd beérni a szűrő, de azért optimális esetben még 2 hét múlva is meg kéne hogy forgassa az akvárium vizét óránként vagy 2-szer.

Ja, igen, és szóba került a levegő adagolás, csak hogy tisztázzuk:


-Mire gondolsz, mikor azt mondod, nem működik a szűrő?

A vizet nem bírja forgatni, vagy a buborék nem jön?

febr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az a lényeg hogy ez egy másik akvárium amihez belső szűrő van a másikhoz van külső csak.

•A belső szűrőbe vannak kavicsok egy kis zsákba benne,gondolom nem távolítom el mert alapból benne volt

•Csak belső szűrő

•Trixie aqua pro m-200

• Igen egy fekete szivacs,de nem tudom a sűrrűségét

•Nem jellemző a vízkövesedés egyeltalán

•Igazából semmit nem látok benne,de biztos van valami,lehet a trutyi az van berakodva a kis illeszkedő részekhez

• A buborékok nem akarnak jönni inkább,de néztem nincs eldugulva meg semmi se a kis cső se semmi

febr. 10. 14:43
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Normál esetben az a rossz, ha buborék jön a szűrőből, mert akkor levegős. A külső szűrő is csak a beindításnál fúj buborékokat, miután kiment belőle minden levegő, utána kezdi el a helyes működését. Úgyhogy ha a külső szűrődet veszed etalonnak, és az buborékokat fúj, én a helyedben inkább azt nézném meg, nem a belsőt. Az meg semmiképp nem normális hogy 3 naponta tisztítod a szűrőt. Jó esetben hetekig, akár hónapokig is bírnia kéne. Én két hetente takarítom az enyémet és cserélek benne perlont, de biztos vannak olyanok akik még ezt is túl gyakorinak találják, nem hogy 3 napot
febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4-es, a belsőknél van levegő beoldás, így ez a funkció az "etalon".... :/


2-es vagyok, hát ez jó kis szűrő, nem tudom mit tervezel hozzá, de néhány garnélától többet biztos nem tennék mellé!!


Amúgy meg az áramlást kéne figyelni. Az lényeg. Az, hogy a bubi nem jön, nem tragédia, valamelyiknél oda is írják, hogy ez nem hiba.


Eleve a kifolyó cső aránylag alacsonyan van, tehát jócskán a víz alá kell meríteni a szűrőt, hogy a fejét is ellepje a víz, tehát a levegőt nehezebb bedolgoznia a gépnek, ha csökken az áramlás, csökken a levegőt beszívó erő, ami elégtelen lesz, mert túl mélyre kéne levinni a vízfelszín alá.


Ha jelentősebb koszt nem látsz szétszedéskor, akkor annyira eltömődve se lehet. A levegő útját (légcső, kis járatok) kimoshatod sósavval, vagy vízkőoldóval, ecettel, alapos öblítéssel, ha mégis rászáradt volna egy kis vízkő, de gyanítom, itt az eleve gyenge erő plusz a nem túl szerencsés konstrukció kombinációja miatt , csak a levegő bekeveréssel van baj, az áramlás csordogálhat.

Nagy erőmű meg az se lesz, eleve 200 l/h üresjáratban, csak simán a természetes beérés következtében ebből jó, ha 70-80 l/h megmarad, szóval csodát nem kell tőle várni.


Emeld fel a szűrőt, amennyire csak lehet, hogy a teteje épphogy a vízfelszín alatt legyen.

A légcső vége legyen minél magasabban, de ha nem buborékol akkor se aggódj. Akkor aggódj, ha a víz nem áramlik.

A kifolyó vizet, terelőlapátokkal, vagy esőztetővel, állítsd felfelé, ferdén, hogy fodrozza a vízfelszínt. Az aktívan mozgó felület tökéletes gázcserét biztosít, mindenféle buborék nélkül is.

A kis kavics elvileg aktív szén, nem biztos, hogy megtartanám. Ez a te döntésed.

Lehet venni "kékszivacsot" ez vízálló akváriumi szűrőszivacs, valami közepes/alacsony sűrűségűt tennék oda, pl. TM 20/10 , szerintem többet ér (normál, átlag esetben), mint az aktívszén.


Ha az áramlással is nagy gondok lennének, akkor más baj is van. De nem hinném, hogy foglalkoznék ezzel a szűrővel.

Mármint gondolom, a szetthez adták.

Tehát ha garis, akkor max. adnak helyette ugyanilyet, ami ugyanilyen lesz. Jobbra nem számítanék, mert eleve azért adják a szettekhez, mert olcsó, és nem véletlenül az.

De egyelőre teszteld hogy a víz áramlás hogy viselkedik, aztán meglátod.

De ha halat is akarsz mellé, akkor nem lepődnék meg, ha a közel jövőben vennél valami erősebb, márkásabb, stabilabb gépet.

febr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, igen, még 5-ös vagyok...


Egy fontos dolog, a légcső vége mindenképpen felfelé álljon, valahogy támaszd ki.

Ha túl hosszú, akkor se lógjon lefelé, pláne ne kintre, a vízfelszín alá!!!


Mert ha nem elég az áramlás, és így a szívó erő, (amire gyanakszom) akkor nem hogy a levegő áramlana befelé a csőbe, hanem a motor kezdi el a vizet bedolgozni a légcsőbe!

És ha annyi vizet belenyom, hogy az átbukik az akvárium falán (tehát a legmagasabb ponton) akkor (mint amikor egy csővel leszívod a vizet) képes szép lassan leereszteni az egész vizet, a légcsövön keresztül a szobába!!!

febr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
...de tulajdonképpen le is veheted a légcsövet a francba, csak hullámoztasd a vízfelszínt.
febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! #5.Milyen szűrőt ajánlassz ami stabilabb? Egy 30 literes akváriumhoz.

Egyébként igen garnis akvárium lesz

febr. 10. 17:54
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egy eheimből a pick up széria... elég nagy név, és egyszerű mint egy faék, sallangmentes. De akár a lengyel aquael fan szériát is sokan szeretik garnélákhoz, mert sűrű a rácsa, és nem szívja be a kicsiket se.


Mivel mindkettőnek állítható a vízhozama, érdemes minél nagyobbat venni, amekkora befér az akváriumba, hogy minél nagyobb legyen a szűrőközeg térfogata, előnyt adva a biológiai szűrésnek. (a fan széria elég hosszú szűrő)

Eheimből a pickup 60-asat, Aquaelből a fan 1-et venném, de a pontos méreteknek nézz utána, mielőtt megvennéd.

febr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ha már amúgy is kicsi a hely (30 liter nem sok) akkor én elgondolkoznék valamilyen akasztós szűrőn. Legalább nem foglalna bent sok helyet s látványra sem annyira szembetűnő, könnyebb elrejteni.


Azok nem csinálnak nagy áramlást, s amit csinálnak az is többnyire lefele tart. Ez könnyen orvosolható ha például egy kisebb műanyag palackból ha kivágsz egy fél hengert (kettévágod, lesz egy hengered majd azt is felezed) s azt alárakod, magával a szűrővel fogatod meg s arra fog folyni a víz. Remélem érted mire gondolok. Az majd eloszlatja az áramlást.

febr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!