Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim classic 250 külső...

Eheim classic 250 külső szűrőről vélemények, pozitív negatív , megbízhatóság?

Figyelt kérdés
febr. 17. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A legkisebb a Classic sorozatban, régebben 2213 néven futott.

Szerintem a mai napig a legjobb ár/teljesítmény arányú külső szűrő.

Robosztus, megbízható, egyszerű konstrukció. Alul be, felül ki - másfelé ha akarna se tudna menni a víz, semmi csicsa, egyszerűen csak teszi a dolgát.


Nekem kb 20 éve üzemel egy különösebb gond nélkül. Egyszer (tizensok év 0-24 használat után) a rotor mágnes részénél eleresztett a ragasztás. Megragasztottam újra kétkomponensű ragasztóval, azóta is megy.

De ha kellene, csomó helyen lehet pótalkatrész venni hozzá - ez se sok más gyártmányú szűrőről mondható el.


Egész halk, pucolás után amíg ki nem nyomja az összes bent rekedt levegőt addig kerreg egy picit, de ez minden külső szűrőnél ilyen.


Egy negatívumot tudnék csak mondani: a kerámia rotortengelyt nagyon könnyű egy rossz mozdulattal eltörni. Nekem az évek során már vagy hármat sikerült. Érdemes ebből egy tartalék darabot tartani otthon. Úgyis mindig vasárnap sikerül eltörni amikor nincs nyitva a halas bolt. ;)


Ha nem adnak hozzá gyárilag, akkor két duplacsapot érdemes beszerezni hozzá. Ez nagyon megkönnyíti a dolgot a tisztításnál.


Nem tudom milyen töltettel veszed, nálam legalul egy 2 centis előszűrő szivacs, utána biológiai szűrőközeg (Sera Siporax) van amennyi csak befér, majd egy vékony perlonvatta korong nehogy bármi a rotorba jusson.


Csak ajánlani tudom, ha magamnak kellene szűrőt vennem, ma is ez lenne a választásom.

febr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen,ez az összeállítás van nekem, sok jót halottam de 40 ezret sokaltam érte , de vegre szeretnék egy olyat amihez nem kell hozzá nyúlni ,szerelgetni

Ez a leeresztő csapos változat úgyhogy eleve úgy raktam össze ,de a pótalkatrész tippet megfogadom :)

febr. 18. 20:37
 3/5 Barnabas333 ***** válasza:

Őszintén szólva 2,5 év tapasztalat után én már csak belső karos szűrőt hassználnék. Egyetlen hátránya a sok hely, de a halak szeretnek bújni oda, meg, hogy gyárilag nem nagyon gyárt egy gyártó se, nem tudom miért, a legjobb szűrő rendszer.

Sunsun JF-160 ami van gyáriban, 3 akvámban is van, de egyedül Debrcenből meg Csehből lehet rendelni, ezt sem értem miért nem árulja a többi halas bolt. 120 literig ha kettőt becsapsz tuti elviszi, 90 literig egy is elég ha vannak növényeid is. Nyáron lehet csinálok egy 210 literest, kíváncsi leszek elég lesz-e bele ez a kettő.

febr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3/Barnabas333: Ezek a karos-szivacsos szűrők a 10-20 literes ivadéknevelő akváriumokba vannak kitalálva, ahol más szűrő beszippantaná az apró jószágokat.


A biológiai szűrőképességük csekély, egyáltalán nem biztosítanak megfelelő áramlást, ráadásul rondák és sok helyet foglalnak.


Tényleg csak arra jók, hogy amíg a kis halak fel nem cseperednek és át nem kerülnek a végleges helyükre addig is legyen valami minimális szűrés és áramlás a vizükben.


Ha elfogadsz egy tanácsot akkor egy dísz-akváriumba nem ilyet teszel - egyszerűen nem oda való, alkalmatlan erre a feladatra.

febr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Barnabas333 ***** válasza:

Kedves 4-es javaslom neked a "szivacsos szűrés" facebook csoportot, meg fogsz döbbeni, hogy ott a 150-600 liter közötti akváriumokat is ezzel szűrik a profik és akár fél-egy évig semmi karbantartást nem igényel. A biológiai szűrésben meg nagyot tévedsz, mert pont ez a legjobb biológiai szűrő, hatalmas baktérium kultúra alakul ki rajtuk.

Az áramlásban sincs igazad.

febr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!