Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány literes akváriumtól...

Hány literes akváriumtól tartható az aranyhal és a vitorláshal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 akváriumot megörököltünk, az egyik 140 a másik 160 literes. Az arany és a vitorláshalak tetszenek főként, így arra gondoltunk, hogy az egyik aranyhalas, a másik vitorláshalas akvárium lenne. Ez az akvárium méret megfelelne nekik? Mondjuk a 140 literes a vitorlásoknak, a 160 literes pedig az aranyhalaknak? Hány db-ot vegyünk, hogy jól érezzék magukat? A szűrő külső szűrés mindkettőnél és 3 hetet már voltak járatva.

márc. 11. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Aranyhal kerti tóba való. 160 liter szerintem kicsi lesz nekik (500 litertől ajánlanak 3-4 halat). Még vitorlásnak is necces, de egy kifejlett párnak elég talán a 140 vagy a 160 liter is. Többet nem tennék bele.
márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Együtt természetesen semekkorában. Nem passzolnak össze.


A 160 literes úgy-ahogy elmegy egy vitorlás párnak, de többnek nem.

Aranyhalnak (a gombóctestű “akváriumi” változatokra gondolok) meg inkább ennek a duplája jár, de minden esetre 200-250 liter alatt nincs értelme aranyhalakban gondolkozni.


Ha a korábbi aranyhalas-vitorlásos kérdés is a tiéd akkor ott írtunk ekkora mérethez jobban passzoló halakat. Érdemes lenne megfontolni, csak azért mert van egy nagyobbacska akváriumod még nem kell olyan halat rakni bele aminek éppen elég. Több szempontból is jobb ha a hal méretéhez képest kicsit “túlméretezett” helyen van.

márc. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Már az előző kérdésre se válaszoltam, mert nem egyszerű.


Nehéz elhinni a vitorlásról, kis korában, hogy mekkora is lehet, és a terület birtoklásán kívül, a vízoszlop magasságára is figyelni kell, mert függőlegesen nő.


Ha jól tippelek, pont a 140-es a mélyebb, elvileg oda tenném a vitiket, de ha megnőnek, nekik kicsi lesz a térfogat. Ivarérés után ha összeállnak párba, ez 2 párnak is kevés lehet.

Van az a módszer, hogy nagyon sokat tartanak együtt, így megoszlik, illetve eltűnik az az agresszió, de ahhoz meg jóval nagyobb tartály kéne.


Szóval max növendék korukig lehetne benne több vitorlást tartani, ha elkezdődnek a területi viták, jó eséllyel csak 1 párnak lenne elég az akvárium. Mellettük persze másfajta halakat is lehetne tartani.

De fiatalon a nemeket se lehet megmondani.


Így a 160-as maradna az aranyhalnak. Kissé az is kompromisszumos, bár a túlméretezett szűrés kitolhatja a határokat. 3 db kifejlett példánynál biztos, hogy nem bír el többet ekkora víztömeg. Ezek is nagyon nagyra meg tudnak nőni!

márc. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi mindenkinek! Eladtuk a kettőt és a kettőnek az árából vettünk egy 250 litereset. Ebben már 6-8 vitorlás gond nélkül tartható, ha jól tudom. Ugye?

márc. 13. 16:30
 5/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Köszi mindenkinek! Eladtuk a kettőt és a kettőnek az árából vettünk egy 250 litereset.”


Huh, ez gyors volt lol :D


“Ebben már 6-8 vitorlás gond nélkül tartható, ha jól tudom. Ugye?”


Amíg kicsik addig biztosan. Utána ha elkezdenek kiválni a párok, territoriális viselkedés megindul stb akkor talán 2 párnak (tehát 4 példány, esélyesen 2 hím s 2 nőstény) elég. Egynek biztosan, 2 attól függ hogyan viselkednek. Többet nincs amiért s minél többen vannak annál neccesebb.


Én személy szerint jobban bíztatnálak egy pár megtartására és kiegészíted szép rajhalakkal. Előnyt élveznek az olyanokkal amik főleg alul vagy felül mozognak. Továbbá bíztatnálak egy dél-amerikai jellegű biotóp kialakítására. Például ezeket szoktam ajánlani, mindenről minden hasznos infót megtalálsz:


[link] , [link] , [link] , [link]

márc. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

Ekkorába én valaki profit kérnék meg, hogy egy csodaszép növényes kompozíciót csináljon valami apróbb rajhallal. Neonokkal vagy razbórákkal pl. Menj fel a low tech akvárium közösségbe a fb-on és nézelődj.


Jópofák az aranykák, de túltenyésztettek, kb minden bajuk van, nem lelnéd bennük örömöd.

márc. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!