Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gömbhalakat lehet együtt...

Gömbhalakat lehet együtt tartani neonhalakkal?

Figyelt kérdés
Úgyértem, hogy nem fogják bántani a gömbhalakat a neonok? Hasonló az eledelük, vagy teljesen mást kell kapniuk?
2010. okt. 26. 19:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Persze és a szaporodnak akkor az utódaik lesznek a diszkógömbhalak.
2010. okt. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
a neonhal nem bánt senkit, de legalább 10 hal kell belőlük, mert csak akkor érzik jól magukat, rajban.
2010. okt. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
10-15 neonhalat szeretnék, gömbhalból pedig 3-4-et, mert elég drágák. :) Igényeikre lennék kíváncsi, hogy nagyjából egyezőek-e, mint, amit fent írtam az eledelük, hőmérséklet igényük, stb. :)
2010. okt. 26. 19:44
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A gömbhal brakkvizi hal, tehát sózni kell a vizét, a neonhal ezt a mennyiséget már nem tolerálja. De még mielőtt ez rosszul esne neki, a gömbhal már meg is eszi, eléggé agresszív ragadozó halfaj.

[link]

2010. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
ne viccelj már! inkább a neon-t kéne féltened nehogy megegye a gömbhal! egyébként nem érdemes kis halat naggyal tartanod pont ez végett. azonos méretű halakat tarts.
2010. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A gömbhal brakkvizi, kicsit sós és keményebb víz kell neki, a neon viszont édesvizi hal és a lágy vizet kedveli inkább... eléggé lehetetlen vállalkozásnak tűnik együtt tartani őket.


(elsőnek: bááá XD XD)

2010. okt. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ma voltam kereskedésben, akkor még nagyon babahalak lehettek a gömbök, mert hosszra nem voltak nagyobbak a neonoknál. :D

Köszönöm a válaszokat, akkor inkább csak 4 gömb lesz együtt, az, hogy a keményebb vizet szeretik az jobb is akkor. :)

2010. okt. 26. 19:54
 8/15 anonim ***** válasza:
Az édesvízi törpe gömbhal nem nagyobb a neonnál, de nem ajánlom együtt tartani őket. Esélyes, hogy megeszi a neont.
2010. okt. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Salx Narval ***** válasza:
2010. okt. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, de amit linkeltek gömbhalat, az nem az amire én gondoltam és szeretnék. Amit az egyik válaszoló írt, édesvízi gömbhalat szeretnék, ami nagyon picike, kereskedésben a legnagyobb is 3 cm hosszú volt és azt mondták nem nő. Ott neonhalakkal volt együtt tartva. Amit linkeltek az teljesen máshogy néz ki, meg 15 cm-es, ami hatalmas. :S

Amit én láttam a boltban az ilyen volt: [link] Ez a kép jutott eszembe egyből, mert teljesen ugyanígy néz ki, annyira édes a feje, csak meglepődtem hogy mennyire aprócska. :D

2010. okt. 27. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!