Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halakat miért élve puccolják...

A halakat miért élve puccolják meg?

Figyelt kérdés

ápr. 28. 11:12
1 2 3
 11/21 Pintér László ***** válasza:
76%

10-es: https://www.youtube.com/watch?v=7su6LypOrYo Vannak éttermek ahol nem hogy élve pucolják, de élve készítik el és tálalják. Egy kicsit azért kegyetlen. Belelógatnám a szakács farkát is a forró olajba!

Én mindig fejbevágom, meg még bele is szoktam szúrni a kést az agyába, hogy biztosan ne éljen már és amilyen hamar lehet, le is vágom a fejét.

ápr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán hogy a szarba lehetne megpucolni élve egy vergődő halat?
ápr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
19%
Én sajnos már láttam disznót is élve pörkölni mert nem akarták megvárni hogy teljesen megdögöljön.
ápr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Bolondok vagytok egy páran, én vegetáriánus vagyok nem is eszek állatot.

Mivel vannak körülöttem horgászok így látom hogy mi zajlik. Hiába ütik meg a hal fejét az attól még nem halt meg, max kicsit bekábul de szerintem érzi ahogy puccolják.

ápr. 28. 12:57
 15/21 A kérdező kommentje:
Ez azoknak szólt akik szidtak. Akik meg normálisan válaszoltak azoknak köszi, ment a zöld pacsi
ápr. 28. 13:03
 16/21 anonim ***** válasza:
65%

a horgászok közt igen sok a kimondottan bunkó,visszataszító,primitív stb ember.

én magam is horgászom,nem kívülállóként szidom horgász társaimat.

sokszor láttam/tapasztaltam olyat amitől egy normálisabb embernek feláll a szőr a hátán.

sokan pucolják meg a halat a parton,bár ez sok helyen szabálytalan

és igen,vannak akik élvezik hogy kínozhatják a halat

ez valami feszültség levezetés,az otthoni flusztrációt próbálja kiadni magából azzal hogy állatot kínoz,ha már otthon az asszony az úr

ápr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes... én is horgászom, (meg mellette kerek 25éve akvarizálok, de ez most lényegtelen) de évtizedek alatt még soha nem láttam, hogy bárki is a parton állt volna neki halat pucolni. Biztos sok értelme van a nyári melegben, legyek között, a pucolt halat órákig érlelni, mire hazaér vele az illető... Semmi értelme, előnye nincs a parkon halpucolásnak.

Kérdező, ha valakinek egy tompa tárggyal összezúzzák az agyszövetét, hidd el nem csak egy kicsit bekábul!

ápr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
49%
17-es:szerencsés vagy,ha eddigi horgászataid alatt csak kultúrált,intelligens emberrel találkoztál.
ápr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Platypus ***** válasza:
56%

Azok a halak nem élnek. Az idegrendszerük olyan, hogy a testük bőven csapkod a haláluk után is, különösen pucolás közben. Ezt a gerincvelő csinálja, még a lefejezett hal is képes össze-vissza mozogni. Szörnyen tud kinézni, de a hal már nem él, hogy érezzen bármit is.


Egyébként sokan pucolnak halat a parton, anno én is csináltam. Nyilván indulás előtt csinálja az ember, nem akkor amikor még órákig marad a 40 fokban. Általában olyanok szokták akik kis lakásban élnek és nem akarnak csatateret csinálni a konyhából.

ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%
Ha valaki élve pucolná meg a halat az állatkínzás lenne. Amire Te gondolsz az az idegek reakciója, de valójában már nem él ha jól fejbe kólintották előtte.
ápr. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!