Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyek a legérdekesebb akváriu...

Melyek a legérdekesebb akváriumi halfajták?

Figyelt kérdés
ápr. 30. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyéni ízlés kérdése. Nekem a gurámik tetszenek a "tapogatóik" miatt. De bettákból is vannak érdekes variánsok. A legszebb szerintem mégis az, ha van egy nagy raj nano halad, számomra az a legérdekesebb mikor egy nagy akváriumban produkálják a rajzási szokásaikat. Ha tehetném és lenne helyem, lenne egy 1000 literes akváriumom tele neon tetrával és jó sok növénnyel.
ápr. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Ilyen tippeket szeretnék hogy kinek mi tetszik S ez alapján egy szűrtebb csoportból válogatnék
ápr. 30. 11:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok szép díszhal van, de vedd figyelembe választásnál hogy meg tudod-e teremteni nekik az igényeiket. Kereskedésben mikor megveszed őket, általában nagyon fiatalok, ergo kicsik. Lehet hogy amit 3 centisként veszel, megnő 20 centire. Mindig alaposan olvass utána a kinézett halnak (erre például nagyon jó oldal a diszhal.info). De ha már ötleteket szeretnél, akkor felsorolok még pár számomra érdekes halat az eddig említetteken kívül, hátha kedvet kapsz hozzájuk:

- Párduccsík (vagy úgy alapjáraton az összes csíkféle)

- algázó géb

- panda páncélosharcsa

- hengeli/espei razbóra (nekem hengelik vannak, nálam nagyon szépen rajzanak csak kicsit félénkek)

- diszkoszhal (kezdőként nem ajánlott, nagyon érzékeny)


Nekem ezek tetszenek a legjobban, és a jövőben mindenképp szeretnék majd tartani belőlük, de egyelőre csak egy akváriumom van. Én meg annak a híve vagyok hogy akváriumonként csak 1-2 fajtát tartok, de abból sokat. Na meg ugyan halakra irányul a kérdés, de szerintem nincs akvárium garnéla nélkül :) Ha teheted (és persze békés halakra esik a választásod) mindenképp szerezz be pár amano garnélát mert nem csak érdekes lakói az akváriumnak, de nagyon hasznosak is az algák kordában tartásával és bomló anyagok eltüntetésével.

ápr. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Legérdekesebb? Betta félék (habfészket építenek), illetve a tanganyika/malawi tavi szájköltő sügerek.
ápr. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én régen láttam elefánthalat Zsilinszky Sándor boltjában.
ápr. 30. 14:16
 6/6 Paczalos István ***** válasza:
48%
Mondjuk rá, az átlagosnál kicsit nagyobb akvárium kell hozzá, de szerintem 2-3 pár megalodon megteszi. Esetleg a mosasaurus se rossz, csak egy kicsit sokat eszik.
máj. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!