Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Maláj tornyos tenyésztését,...

Maláj tornyos tenyésztését, hogy csinálhatom a leghatékonyabban?

Figyelt kérdés

Azért akarom,őket szaporítani mivel van néhány botiám és egyre több üres csigaházat találok az akváriumban az összes,nagyobb példány eltűnt csak 2-3 miliméteresek maradtak a nagyobbaknak csak a háza van,gondolom ki lettek lakoltatva.

Áttraktam 3 darabot egy másik akváriumban ott nincs semmi csak némi aprószemű akvárium kavics és egy szivacsszűrő.

De az aljzat tiszta semmit sem találnak benne enni.

Arra gondoltam,hogy valamit keverni kéne az aljzatba,vagy elég,ha csak egyszerűen haltáppal etetem őket esetleg néha zöldséggel?

Minden szakirodalom ellenére szerintem,egyártalán nem kényes faj,mivel 2 hónapot eltöltöttek egy vödörben mert abban volt az akvárium aljzata és be volt radhadva az egész 2 hónap uán azért volt szaga utána jött egy hedegvizes aljzatmosás,és miutánn betettem az akváriumba egymás után másztak elő a kis bestiák.

De szeretnék minél jobb körülményeket a számukra,hogy gyorsan szaporodjanak és nőjenek,nehogy a végén kifogyjak belőlük,mert jelenleg elég gyér a populáció.


2010. dec. 21. 15:08
 1/6 A kérdező kommentje:
Az akváriumot nem tervezem fűteni ez valamelyest visszaveti a hatékonyságot,viszont csak ők vannak benne és elég félárnyékos sötét helyen van az akvárium így egész nap mozoghatnak kedvükre nem csak éjjel.
2010. dec. 21. 15:11
 2/6 anonim ***** válasza:
külön akváriumba kavics, növény, szűrő, alga kaja, és belerakni 4-5 csigát, aztán majd szaporodnak.
2010. dec. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De a botia megesz mindent, az a lemezest is meg az élő szunyoglárvát/tubifexet is megeszi, fagyasztott szunyoglárvát is.


Nálam volt egy botia, és életében ha 3db alma csigát kapott. Ettől függetlenül bazi nagyra nőtt.

2010. dec. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem maláj tornyost tenyésztenék, hanem inkább postakürt vagy nagy tányércsigát. Egyszerűbb, szaporábbak és a botiák is jobban kedvelik őket. Mivel aljzat sem kell nekik, tudod őket bőven etetni anélkül, hogy berohadna a kaja. Megeszik a zöldségeket, korhadékot, halkaját, minnél többet etetsz, annál jobban szaporodnak. Csak vigyázz, mert a nitrát őket is megöli.

Tornyosokra ugyan ez igaz, de szerintem szükségük van az aljzatra a szaporodáshoz, bár talán anélkül is megoldható. Ez fontos lenne takaríthatóság szempontjából.

2010. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Aljzat van kb 3 centi vastag.

Csiga van kb 5 darab mostmár habár az egyik jó ha nagyobb volt egy miliméternél.

Postakürtöt és tányér csigát a növények miatt nem akarok.

Meglátom mi történik a külön akváriumban.

Remélem gyorsan nőnek.

A nitrátot meg leszorítom majd a gyakrabb vízcserékkel,esetleg a nagy akváriumból veszek ki vizet így a kicsiben töretlen marad az egyensúly és a nagyot sem fogja bezavarni a hetente kétszer kiveszek egy keveset így legalább a vízcserekor kevesebbet kell.

2010. dec. 21. 16:27
 6/6 anonim ***** válasza:
A postakürt és a tányér sem bántja a növényeket. Nálam ők a takarítószemélyzet malájokkal együtt, semmilyen növényt nem esznek meg. De ettől függetlenül jó lesz ahogy csinálod, ahogy mondtam csak etesd őket bőségesen.
2010. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!