Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Használhatok szobanövény...

Használhatok szobanövény tápot vízinövényekhez?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, de van vizinövény táp is.
2010. dec. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem!

Egy sima szobanövényes tápban olyan anyagok is vannak, amik a halakra mérgezőek. Ilyen például a nitrát és foszfát, de a tápelemek sem ugyan olyan formában vannak egy szárazföldi szerben, mint egy víziben.

2010. dec. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, hogy hal is van benne? Bocs. Akkor természetesen nem. Azt hittem, hogy csak sima vízben nevelt növény.
2010. dec. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:
100%

Ha nagyon értesz a tápozáshoz, akkor vannak olyan szobanövény tápok, amik bizonyos feltételek mellett felhasználhatóak. De ha csak spórolni akarsz, felejtsd el. Egyrészt sokkal nagyobb arányban tartalmaz makroelemeket(nitrát és foszfát) mint amennyire egy akváriumban szükségesek. A nyomelemekhez nem használnak annyira stabil kelátokat, amik azokat hosszú ideig a növények számára felvehető formában tartanák. A nitrogénforrás sokszor egyáltalán nem alkalmas akváriumi használatra, van amelyikben például karbamid van, ami ammóniává bomlik. Az ammónia súlyosan mérgező, és erős algásodást okoz. Továbbá a szobanövénytápok segédanyagai sötét, barnás vagy zöldes színűek, festik az akvárium vizét.



(Nitrátot és foszfátot adagolnak a növényes akváriumokba, egy adott koncentrációig nem veszélyesek. Ami igazán veszélyes az az ammónia.)

2010. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat. Tudnátok ajánlani valamilyen tápot, ami nem arany árban van, de használ is? Most DAJANA PROFLOR-t használok.
2010. dec. 28. 14:09
 6/7 Doruss ***** válasza:
A Sera Florena növénytáp jó, de sajnos nem tudom, mennyibe kerül. Azt hoszem, a Tetra márkának is van akváriumi növénytápja, a pontos nevét nem tudom.
2010. dec. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
100%
Ha kiszámolod, hogy egy tápnak mennyi a havi költsége, akkor egyedül a kisflakonos neptun van aranyárban. Az easy life profito pl. 2000 Ft/500 ml és időtlen időkig elég. Én egy év alatt nem használtam el 2 kicsi akváriumba egy 250 ml-es flakont. A sera florena 900 Ft körül van/100 ml.
2010. dec. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!