Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényes akváriumban milyen...

Növényes akváriumban milyen aljzat kell?

Figyelt kérdés
Lassan minden szükséges információm meglesz, hogy neki merjek állni a halazásnak (elolvastam a Tökéletes akvárium című könyvet, meg itt is rendszeres olvasó vagyok pár hete). Most épp az a kérdés merült fel bennem, hogy miért nem tesznek sehol említést a növények talaj igényéről? Úgy értem, hogy a sima kavics aljzat megfelel a növényeknek is? Vagy vegyesen kellene? És ha vegyesen, akkor hogy? Szóval ez egy ilyen milyen aljzat legyen a növényes aksiban kérdés. :)
2011. jan. 1. 20:23
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Igazából legalább 150 lityis aksit szeretnék. Szépen berendezett, trópusi növényes aksit szeretnék. Legalább annyira érdekelnek a növények, mint a halak. Foglalkozom dísznövényekkel (megélhetésileg), onnan az érdeklődés. :)
2011. jan. 1. 22:13
 12/12 anonim ***** válasza:

a nagy akvárium jó döntés! minél nagyobb az akvárium, annál kisebb kárt okoz egy-egy hiba. Fél éve halazok, 60 literessel kezdtem, de amint lett egy kis tapasztalatom rögtön beláttam hogy 100 liter alatt nem érdemes játszani. Rövidesen sikerült is szerezni bomba áron egy kerek 100 literest mindenestül(nemcsak szűrőt, fűtőt, légpumpát, világítást&fedőt, de kavicsaljzatot, növényt, de még a halakat, hálót, vödröt, haltápot is adták:P).

Ennek az alján sima 2-3mm szemnagyságú kavics van, benne valami hosszúszárú növény(csak simán beletűzve), meg az előző akváriumból 1 darab anubias, ezutóbbi nő mint a gomba:)

2011. jan. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!