Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire figyeljek oda egy nano...

Mire figyeljek oda egy nano akvárium összeállításánál?

Figyelt kérdés

Van egy 10 literes aksim (32x16x19.5 cm)és arra gondoltam megpróbálok belőle valami szépet kihozni. Ebben kérném szakértő akvarista társaim segítségét, véleményét!

Előre is köszönöm!


2011. jan. 6. 22:34
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Atya ég, mekkora feszültséget keltettem én itt!!! Néhányan nagyon egymásnak estek! Nem volt szándékomban! :) Csak hogy tovább finomítsam a kérdésemet, picike növénydús klímát szeretnék összehozni, néhány garnélával!

Továbbra is köszönet mindenkinek, aki segített!!

2011. jan. 7. 14:13
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Én csináltam egy ilyen minit egy ismerősnek, Red Cherry garnélákkal, Elite mini (11 liter) szűrővel, úgy hogy a szűrőnek leszedtem a levegőztető csövét, és legkisebb álláson megy: [link]

10 literbe halat ne tegyél, mert nem sokáig fogja húzni.


Nálam itthon a legkisebb akv. 20 literes, ebbe Galaxy razbórát tartok, New Bee-vel (jobboldali kép):

[link]


[link]

10 literbe kezdetben rakhatsz 6db garnélát, csak ha 2 hónap mulva elszaporodnak, akkor kénytelen leszel egy nagyobb akváriumot venni.. vagy eladni a kis tenyészetet.



Nálam a lakásban egyébként mindig 24 fok van, hát nem tudom te miként fűtesz... de a nagy hőingadozás nem tesz jót nekik. Ilyen pici akvárium automata fűtővel viszont már elég érdekesen néz ki, persze az is megoldható biztos.


1 vasfa, jávai moha, lehet tenni bele lilaoepsis vizifüvet, cripto nemtommit, végülis ilyen kis cafrang pici növényeket bárhol kapsz. Így növényekkel olcsón kijössz és máris tele lesz az akv.


Nem olvastam el mit írtak a többiek, biztos azt, hogy túl kicsi, de szerintem megoldható ebben is tartani valamit.

Viszont garnélán kívül mást nem tudok elképzelni bele.

2011. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Szerintem tegyél bele vizet, dobj bele egy hőmérőt és nézd meg reggel este is hogy hány fok van benne.


És hogy ne keveredjen össze a kavics, hát ezt a picit már nem leszívócsővel takarítom, csak egy műanyag pohárral meregetek ki belőle vizet.. óvatosan az üveg széléhez érintve nagyon lassan töltöm fel és még így is necces.

Persze lehetne 5mm vékony csővel is töltögetni, olyannal amit levegőztetőhöz árulnak, csak azzal tovább tart.

2011. jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Szerintem minden hasznos tanácsot megkaptál, annyit emelnék ki az egészből, hogy szűrő mindenképpen legyen, a garnélák mellett pedig ne hagyd ki a részleges vízcseréket, egy ilyen kicsi akváriumban hetente kétszer 2-3 liter szerintem kellene. Talajnak nagyon jó a JBL Manado, növényből a jávai moha, sokat segítenek a vízminőség jó szinten tartásában, utóbbi a garnélák miatt is elengedhetetlen. Sok szerencsét hozzá!
2011. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! Amint sikerül mindent beszerezni, belevágunk!!!
2011. jan. 7. 19:13
 16/21 A kérdező kommentje:
Még kérdeznék! Valaki írta, hogy szőlő ágat tehetek bele dekorációnak! Csak simán metszek egy ágat, és "dobjam" bele?
2011. jan. 7. 19:52
 17/21 Platypus ***** válasza:

Az öreg ágakat és a tőkét lehet használni, mert az szép girbegurba. Elvadult szőlőből kell szerezni, ahol évek óta nem permeteznek. Hetekig-hónapokig kell áztatni, mire lesüllyed, és jó alaposan megsikálni. Egyesek szerint forralni is ajánlott fertőtlenítés miatt, de szerintem ez a szárazföldről származó dekorációs elemeknél nem fontos, a szőlősben nem élnek vízi kórokozók. Szőlő helyett vághatsz vadszilva, galagonya vagy kökényágat is, ezek sokáig csersavat eresztenek, de ugyanúgy jók. Egyesek a fűzfára esküsznek, de az hamar elrohad.

Ha van rá pénzed, akkor vehetsz vasfát, szavannafát vagy red moor gyökeret. Ezek tartósabbak, és nagyon érdekes a formaviláguk. A vasfa és a szavanna fa azonnal elmerül, a red moor gyökeret le kell súlyozni.

2011. jan. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszi Platypus, valószínű próbálok szőlő ágat szerezni, ugyanis a kis tízliteresben (méreteinél fogva) ez mutatna jól!
2011. jan. 7. 23:35
 19/21 anonim ***** válasza:

A szőlőgyökeret még nem próbáltam, nekem csak egy srác mondta hogy nála az (200 literesben) elrothadt.

Ilyen kicsibe inkább ne tegyél semmit, max vasfát, mert az már ázott évekig a vízben és az tutira bírja.


A sima kertben szedett faágakkal már meggyűlt a bajom :)

Próbáltam hogy rátekertam jávai mohát is tök szép volt, mint egy minatűr fa kis lombbal.


De az ágon 1 hét mulva fehéres átlátszó nyálkás dzsuva képződőtt.. majd az egész víz opálos lett tőle, és gyorsan vízcsere, ágat kivettem. Később már csak az akvárium tetejére tettem ágakat dísznek :) Szóval ezzzel ne kisérletezz ilyen pici akváriumba, mert ott aztán hamar kinyírhatod vele a garnéláidat.

Persze amíg nincs benne állat, addig rakhatsz bele bármit.

2011. jan. 8. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Szerintem is nagyon szép lehet egy nano akvárium:-)Én is szeretnék egyet a barátommal épiteni...szőlő tőke nagyon szupi ötlet,meg mohák,növények!talán még egy kubai kék rák is jól nézne ki benne:-)
2011. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!