Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül egy akvárium...

Mennyibe kerül egy akvárium fenntartása havonta?

Figyelt kérdés
2007. máj. 30. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez sokmindentől függ, a legfontosabb szempontok: mennyi halad van, mennyi a szobában az átlaghőmérséklet (azaz milyen gyakran kell fűteni az akvárium vizét), milyen gyakran cserélsz vizet, stb.

Az akvárium berendezéseinek havi átlagfogyasztását olyan 5-7 ezer Ft-ra tenném.

Emellett ott van még az etetés, ami összességében nem kerül sokba (max. párezer Ft). Ha lehetőséged van rá, hogy ingyen muslincát, szúnyoglárvát, stb.-t adj a halaidnak, ezen lehet spórolni.

2007. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
14%
Ha hetente kell cserélned a vizet és sokat ég a világítás+szűrő hát 20liter kb 7000-8000 30liter kb 10000-12000 80liter jó 15-20ezer forint.
2008. nov. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Számold ki! [link]

Ha nehéz lenne a havi fogyasztás kiszámítása, segítek: kiszámolod a berendezések fogyasztásának összegét, átszámítok kW-ba - leosztod ezerrel, egy alatti számot kell hogy kapj ( nekem pl 0,13 kW 130 wattos fogyasztással ). Ezt megszorzod mondjuk 672-vel - ennyi órából áll egy 30 napos hónap - és megkaptad a havi fogyasztást kWh-ban. A többi már egyénfüggő, hol hogyan fizetik az áramot, milyen mérő ( meg áramlopó :D ) berendezés van stb.

2009. ápr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
75%
Hülye vagyok, négy hetes fogyasztást írtam be, 30 napos fogyasztást 720-as szorzóval számolsz! Bocs!
2009. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!