Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aksimat újra kell telepíten...

Az aksimat újra kell telepíteni, ezért szeretném a tanácsotokat kérni minden hasznos tanács jól jön/jönne. Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó hogy ügye bevittem a halaknak valami fertőzést de ezt már sokszor leírtam, már csak a bettám és a két ancim van meg és úgy néz ki hogy ők túl fogják élni, a guppikat pedig vagy elajándékozom vagy vissza viszem őket a kereskedésbe.

26fokon szeretném a hőmérsékletet tartani az aksiba a betta miatt úgyhogy kicsit körül néztem milyen növények és halak lennének a megfelelőek,inkább olyanokat néztem amelyeknek nem baj ha esetleg 28fokosra emelkedik a hőmérséklet.126l aksi,az alján kicsit nagyobb szemű kavics van de ha kell kicserélem homokra vagy apró szemű kavicsra.shark 3-as szűrő van benne (760l/h),automata fűtő. Ezek közül kérném a segítséget hogy melyiket válasszam és melyikből mennyit. Mert átrendezem az akváriumot és szeretném ha mindenki jól érezné magát sokat segítene az újra tervezésbe hogy ha tudnám milyen halat választok, de inkább segítséget kérek tapasztaltabb akvaristáktól:)

Növények közül néztem:

hosszú levelű barclaya,tavi tündérhínár, kalorinai tündérhinár, cabomba furtaca, becket vizi kelyhe, apró békalencse, tóalma, úszó mákmoha.

Halak:

Csikos baltahasú lazac 6-7hal

rézlazac 10hal

izzófényű pontylazac 12hal

aranylazac(parázslazac) 12hal

citromlazac 12hal

kristálylazac (kéklazac) 10-15hal

diszestörpeszájú hal 10hal

pingvinlazac 10-15hal

kolibrihal 10hal


törpedíszcsík 6-7hal

olajfoltos harcsa 8-10hal

narancsúszójú páncélosharcsa 8-10hal


baltahasú lazacot azt mindenféle képen szeretnék.

Előre köszönök minden segítséget!

(Nem fogok most berohanni az állatkereskedésbe és azonnal halat venni, csak kb. 3-4hét múlva, mire beáll minden csak a tervezéshez kell és hogy ne akarjam őket túl zsúfolni, na meg persze hogy egymást megtűrő halakat rakjak be)


2011. jan. 16. 12:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy még esetleg miket ajánlatok?
2011. jan. 16. 12:33
 2/11 A kérdező kommentje:
vagy garnélákat melyik mellet lehet tartani?
2011. jan. 16. 12:47
 3/11 anonim ***** válasza:

hosszú levelű barclaya <-- ezt nem ismerem, de a többi növény jónak tűnik


tavi tündérhínár <-- ez nálam elrothadt


Egyéb növények:

Anubias - srapabíró növény.

Tüskés hínár - gyorsan nő és feléli az algák táplálékait, tehát kevésbé fog algásodni az akv.

Csavart levelű vallisneria - ez is jó bírja a meleget

Indiai vízicsillag - ez egy nagyon szép trópusi növény


Halak közül a díszcsík az jó, lazacok is jók szerintem... hát nem tudom van pár hal amit nem ismerek abból amit felsoroltál.


Ilyeneket tudnék még mondani:


Békés halak: Törpe szivárványhal, Ékfoltos razbóra, Paracheirodon axelrodi, Izzófényű pontylazac, Leopárd cory, Guppy, Tetra (fekete és fehér)


Algázók közül: Törpe szívóharcsa, Ancistrus, Sziámi algaevő vagy Sziámi ormányos márna


Rákok: Amano garnéla, Üveggarnéla/Glass/Ghost, Sepregető /legyező garnéla, Pinokkió garnéla

2011. jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sziámi algaevő
2011. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
jaj vélletlenül megnyomta, a Válasz elküldése gombot, na szóval azt akartam írni, hogy "Sziámi algaevő" <-- ez barátom akváriumában 28-29 fokban van és jól bírja
2011. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem úgyse kapsz meg mindent a boltokban. Szerintem ennek jó ha a harmadát megkapod, de azért jó hogy utánanézel a dolgoknak, legalább nem össze-vissza vásárolsz. Azért ne zsúfold túl az akváriumot. Szerintem részletekben vegyél halakat, és mindig kicsit várj, nézd meg, hogy mennyire zsúfolt és ha még úgy érzed fér bele, nem idegesítik egymást, van elég búvóhelyük, csak akkor vegyél újabbakat. 126 liter azért nem olyan nagy.
2011. jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát igen nem a legnagyobb akvárium de nem is olyan kicsi, azért pár hal belefér. Szerencsére minden halat általába meghoznak a kereskedésbe . Részletekben szerettem volna venni a halakat, mert megtanultam a tanulóleckét új halakat soha többet nem rakom az aksiba bele, 1-2hétre kisebb aksiba lesznek karanténbe.
2011. jan. 16. 13:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Hehe :) Hát igen, egyszer nálam is kidöglött egy csapat hasvízkórban, egy hülye sügér miatt, amit haveromtól kaptam.
2011. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

én meg az újonnan vásárolt guppikkal...és még drágábbak is voltak, mert hogy milyen szépek... úgyhogy mennek vissza szépen a szép halai ahonnan jöttek, na mindegy, megtörtént már.

Melyikek társíthatok mondjuk red cherryvel?Vagy a betta bántaná őket?

2011. jan. 16. 13:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ha Red cherryket akarsz, akkor azt inkább egy kis akváriumba, mert mondjuk bármilyen nagy halat akár egy sima guppyt, vagy bettát melléjük raksz, akkor már nem fognak szaporodni... és csak a nagyok maradnak életben, akicsiket újszülötteket felzabálják a halak..


A Redek jól szaporodnak egyébként, fél év alatt lehet csinálni 6db-ból akár 200db-ot is, de ha így akarod, akkor melléjük max csak ilyen nagyon pici 2cm-s halakat rakhatsz.


Pl egy 40 literes kis akváriumban is jól elfér 20db halacska és 100db Red Cherry.


Én tartok ilyeneket, redet is, meg New Bee-t, és Boraras halakat, Törpeszívóharcsát és galaxy-t együtt. Így még tudnak szaporodni a rákok.


[link]

[link]

2011. jan. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!