Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kérlek! :' ( sírtam is....

Kérlek! :' ( sírtam is. Anyukám nagyon túletette a halaimat, borzalmasan nagy a hasuk?

Figyelt kérdés
segítsetek kérlek! nagyon ktéségbe vagyok esve (a segítseteket a kérdésben azért nem írtam ki rendesen, mert akkor nem engedi meg kitenni) van 2 kis guppim és nekik vettem tegnap ivadéktápot. anyukám msot mondta el (eddig titokba tartotta) hogy megakarta nézni, hogy mi az és bele akart pöckölni erre nagyon sok belement az akváriumomba (amelyikben a nagyok vannak) és azt mondta beterítette az egyharmadát szinte az akvárium tetejének amiből persze jóllaktak a halak. istenem, borzalmasan nagy a hasuk, szinte mintha gömbhalak lennének! kérlek segítsetek mit tegyek!! ivadéktáp volt :'( annyira szomorú vagyok, már veszekedtünk is szüleimmel.
2011. jan. 25. 16:07
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
holnap elmegyek a halasboltba. mit vegyek? kérjek erre speciális gyógyszert? hallottam a sera baktopurról. és még mit tegyek? vagy a gyógyszer elég lesz?
2011. jan. 25. 17:17
 32/44 anonim ***** válasza:

Jaj istenem, de sok hülyeséget írtak itt le egyesek...de örülök neki, hogy legalább Murr írt neked.

[link]

[link]

Ezeket olvasd el. A guppid pedig nem vemhes, ha most szült, akkor nem az. És 4 nap elteltével nem fog még szülni hozzájuk, ha már szombaton elkezdte.

2011. jan. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 Bán Máté ***** válasza:
0%
képzeld haverombál úgy volt
2011. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 Frontosa ***** válasza:

Nem vagyok biztos benne, hogy úszórothadásos.

Kérdező: A hím guppidnak mindig ilyen volt a színe, farokúszója? Többi halon látod valami jelét úszórothadásnak? Milyen halaid vannak (valami megtéphette)?

Guppit, neont, pink dániót ki tudtam venni.

Mekkora az akvárium?

Amíg nem bizonyosodsz meg róla ne kezeld őket semmivel, mert az csak hab lesz a tortán.

2011. jan. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
mindig ilyen volt a farka, igen. van még betta, arany molly, platti. az akvárium kb. 60 literes
2011. jan. 25. 17:50
 36/44 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a betta téphette meg a farkát.Nekem is folyamatosan azt csinálja 220 literben.
2011. jan. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 Platypus ***** válasza:
100%

Úgy látom, nem vészesen zabálták magukat túl, valószínűleg a sok kaja lesüllyedt és utána már nem érdekelte őket. Szerintem jó eséllyel nem lesz bajuk, de egy ilyen esetbe akár bele is halhatnak, ezért igyekezz a legközelebb megakadályozni, vagy ha bekövetkezik a baj, akkor a fölösleget azonnal kiszedni.


A talajporszívózás és a vízcsere fontos, a sok kaja elkezd majd bomlani az akváriumban, és megmérgezi a vizet.


És igen, egy hal képes annyit enni, amennyi megárt neki. Nem azért mert nem emlékszik rá, hanem mert az ösztöneik így működnek, a természetben ez a helyes túlélési stratégia. Egy sokkal okosabb kutya, sőt ember is képes elcsapni a hasát, ha minden finomságot elé raknak. Nem tudom, ismeritek-e a szólást, hogy "Hány mint a lakodalmas kutya". A halak nem képesek hányni, ha a sok kajával nem birkózik meg az emésztőrendszerük, akkor elpusztulnak.

2011. jan. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
még sosem láttam tépkedni. a betta nem nagyon megy mások közelébe, meg nyugis is. inkább mások mennek hozzá. ő elvan a saját maga kis életével :)
2011. jan. 25. 18:09
 39/44 Frontosa ***** válasza:

Nincs itt úszórothadás, ne aggódj. A másik kérdésednél láttam, hogy a hím guppid teljesen egészséges.

Hallgass Platypus-ra és nem lesz gond.

Üdv,

2011. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
megvolt a talajporszívózás és vízcsere. az nem baj ha a díszek és műnövények alá nem mentem be?
2011. jan. 25. 18:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!