Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek egy akvárium...

Szerintetek egy akvárium szettet vagy egy szimpla akváriumot és abba venni dolgokat lenne jobb?

Figyelt kérdés
Melyet vennétek egy 50-100 liter közöttire gondoltam.
2011. jan. 27. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában a szettekben nagyon sok dolgot ki kell cserélni, pl a világítást. Van olyan szett is amiben ki sem tudod cserélni.Én inkább a "szimpla" akváriumot venném meg és a saját ötletem alapján berendezni.
2011. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak szimpla akváriumot vennék, esetleg olyan opcióval, hogy a szűrő választható hozzá. Világítást barkácsolni érdemes, a belső szűrőből pedig jó külsőt csinálni. A fűtő lényegtelen, azokból nem igazán lehet rosszat választani. És ha már egyszer rászánod a pénzt, akkor a lehető legnagyobbat vedd meg.
2011. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én jobb szeretem a nyitott akváriumokat.

Keresztbe rárakni egy dupla csöves neon armatúrát és kész.


Akkor elöl van még nagy rés, ahol kényelmesen be tudok nyúlni, tudom rendezgetni benne a növényeket, meg kényelmesen tudok porszívózni, meg amit akarok.


Én azért utálom a műanyag tetős akváriumokat, mert annak mindig le kell venni a tetejét ha bele akarok nyúlni és olyankor kínlódok, hogy hova tegye a tetőt, amiből kilóg a drót. Ha ferdén rakom le és lecsúszik az asztalról, akkor összetörik benne a neon. Ha meg leveszem és messzire rakom, akkor már nem világít, és azt se látom mit csinálok az akváriumban.


A másik ok, meg hogy a gyári szettekben általában 1db neon. És az semmire sem elég. Az anubiason kívül, pár hónap alatt minden növény kidöglik olyan kevés fénynél.

Ezért minimum 2 neon kell rá.

2011. jan. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ha én legközelebb akváriumot veszek mindenképp szimpla akváriumot. Pl. én használtan vettem egy akvárium szettet de a világítást ki kellene cserélnem mert nem éppen a legjobb, a szürőből rájöttem hogy sokkal jobb a külső szűrő egy hogy nem foglalja az akváriumba a helyet a másik meg hogy szerintem jobb is. Házi barkácsolással világítás nem olyan drága. Fűtő se drága 2-3-4ezer forint körül mozog, az automata fűtő ára is. Egyedül a külső szűrő a drága.

Én is azt tanácsolom hogy szimplát vegyél , és olyan világítást, szűrőt , fűtőt teszel bele amilyet szeretnél.

2011. jan. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Külön -külön érdemes megvenni, (még ha esetleg többe is kerül, de dem hiszem) mert a gyári szettből kispórolják a cuccokat.

Gyenge a szűrés, rossz (kevés) a világítás, közel sem biztos, hogy megfelelnek majd neked.

Ha pedig kezdő vagy, akkor inkább a 100 liter felé közelíts, az valamivel stabilabb.

2011. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szimpla akvárium
2011. jan. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!