Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szivárványrák hogy s mint?

NRichárd kérdése:

Szivárványrák hogy s mint?

Figyelt kérdés
Kaptam egy szivárvány rákot lenne pár kérdésem: 1 minden okosság amit tudtok róla :D 2 Baj hogy félek tőle? mármint nem merem megfogni amikor kitakarítom bent van a kádban és úgy terelem vissza az aksiába. Gyönyörű állat semmi bajom vele meg is simogatom (persze ezzel nem zaklatom csak ha takarítom) de nem merem megfogni. Mitévő legyek? meg tud csípni? 3 Aztán mit tehetek ha kis terráriumot adtak az eladók a kedvesemnek akitől kaptam.(nincs pénzem most nagyobbat venni neki pár hasznos tipp érdekelne. 4 Változatos étrendet akarok neki mint a halaimnak. Mindent megeszik azt olvastam csak 1-2 kivétel volt amit írtak h ne. Erre is várok tanácsokat. Előre is köszönöm :D
2011. jan. 30. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Mekkora akváriumban van? Ugyanis a kifejlett mérete 15 cm, tehát kellene neki legalább egy 80x40-es alapterületű akvárium, lehet, hogy még nagyobb se ártana. Üvegessel csináltathatsz, magasságra nem kell hatalmas, elég szerintem 30-40 centis, mivel nem kell neki nagyon mély víz. 112 literes akváriumokat pedig lehet nagyon olcsón venni használtan. Aljzatnak én finom kvarchomokot tennék, tegyél be laposabb köveket, amire ki tud mászni, és legyen világítás is, legjobb lenne olyan, ami melegít is (hüllőknek való, ami a nap melegségét imitálja), mivel szeret napozni. Növényt nem tudom, hogy szétvágná-e vagy megenné-e, mert hogy mindenevő, de szerintem valamilyen mohafélét vagy olyan vízinövényt, ami az akváriumból kinőve is megél, meg lehetne próbálni. És ne félj tőle, nem hiszem, hogy megcsípne, ne elölről fogd meg, hanem 2 ujjal a páncélja 2 oldalánál, úgy nem tud megcsípni. :)
2011. jan. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Legközelebb igyekszem megfogni. :D Az aksi meg eladók gyöngyéhez méltóan egy 20x20x20 as kocka amibe gondolom szenved. Látom rajta hogy lenne mozgásigénye mert ha nem a kedvenc helyén csücsül a vízben akkor mászik össze vissza. Egy 60x40 es aksit tudok neki szerválni a közeljövőben. Semmilyen növényt nem tudok tenni hozzá próba szerencse alapon elfogyasztott 2 kicsi növényt. :D és egy gömbmohát :D jóétvégya van. azért hogy túletessem és beledögöljön a vedlésbe inkább nem teszek neki növényt. Lámpa van és egy piros csibekeltetőt teszek fölé időnként h jó legyen a víze. Amúgymeg amit értek hozzáegészséges jól mozog gyönyörű színe van sokat "napozik" és rendszeresen elfogyaszt mindent amit kap :D. Köszönöm a válaszod
2011. jan. 31. 11:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Fúú, a 20x20x20-as nagyon kicsi neki. Jó lenne minél hamarabb az a 60x40-es. És egy vízmelegítőt se ártana beszerezned, 1-2 ezer Ft annyi vízmennyiséghez. Kb. 25 liter víz elég lenne a 60x40-esbe, nem hiszem, hogy 10 centinél kellene neki mélyebb víz. Ahhoz meg elég egy 25-30W-os automata fűtő, az meg nem nagy összeg. Növény akkor kimarad, sajnos én se tudok az ékszerteknőseimnek betenni növényt, mert lerágják rögtön. :D Halaim is nagy növényevők (Malawi-tavi sügérek), ezért csak anubiast, microsorium-ot és cryptocoryne-t tudok betenni, mert mást lerágnak. :)
2011. jan. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:) fűtöm van egy egész kicsi még teknősé volt. Azt olvastam elég annyi víz neki hogy pont elfedje idősebb korában pedig inkább kevesebb h csak a hasa legyen benne. úgy képzeltem el a majdani aksiát hogy üveglapot ragasztok a közepébe fele víz fele aljzat vízmelegítőt be mivel gondolom azért szereti ezt a kis aksit mert van hátfala amite felszokott mászni ezt is beteszem neki és búvóhelynek fogja majd gondolni :D.
2011. jan. 31. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!