Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem értem hogy evoluciós...

Nem értem hogy evoluciós szempontból hogy maradhat fenn egy neonhal, amikor ennél feltűnőbb préda nem is létezik?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 23:57
 1/7 Platypus ***** válasza:
100%
A neonhal szerény kis jószág a trópusi tengeri halak mellett. Vagy ha ránézel egy zebrára, akkor sem épp egy rejtőszínt látsz. Viszont ha egy zebracsordát vagy egy neonhalrajt nézel, akkor azt látod, hogy a nagy feltűnőségben egyetlen egyedet sem tudsz élesen kivenni a tömegben. És a ragadozóknak erre lenne szüksége, hogy hatékonyan tudjanak vadászni.
2011. febr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ja az igaz, erre nem gondoltam :)
2011. febr. 3. 00:04
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
57%
A neonhal még elmegy, de a páva , hogy maradhatott életben, a rikító színeivel, hatalmas faroktollaival?:D A neont, a szaporasága is segíti, nemcsak a raj.
2011. febr. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"The neon tetra (Paracheirodon innesi) is a freshwater fish of the characin family (family Characidae) of order Characiformes. The type species of its genus, it is native to blackwater or clearwater streams in southeastern Colombia, eastern Peru, and western Brazil, including the tributaries of the Solimões where the water is between 20–26 °C (68–79 °F).[2] It is not found in the whitewater rivers of Andean origin. Its bright colouring makes the fish visible to conspecifics in the dark blackwater streams."


Ez az oka, de túl fáradt vagyok a fordításhoz. :)

Kb annyi, hogy a világos színeivel válik láthatóvá a kolumbiai sötét vízben a fajtársai előtt.

2011. febr. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes dolgok ezek :)

A pávát egyébként nagyon hátráltatja a rikító színezete, dehát a csajokért mindent :)

A guppik is érdekesek a természetben, ők (szintén a csajok miatt) úgy vagánykodnak, hogy kiúsznak egy ragadozó elé és bemutatják a díszes úszóikat. Ha mákjuk van, minden csajszit megkaphatnak, ha nincs, akkor hamm :)

Dehát nálunk embereknél sem mindíg a legéletrevalóbb a "menő", lásd a mai "alfahímeket":D

2011. febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Évek óta tartok együtt vitorlásokat és neonokat, gond nélkül.Viszont egyszer úgy alakult, hogy egy nagyon agresszív, de gyönyörű vitorlást vásároltam. Már 4cm korában kergette a békésebb halakat és szembeszállt a felnőtt vitorlásokkal is, kivétel az öreg hím, de ő jóval nagyobb volt nála.Nemsokára minden hal kitért előle, az öreg hím és a nagy anci is, még a zebrasügéreket is megkergette.Elkezdett vadászni a neonokra,már már ott tartottam, hogy meg kell válnom tőle.Gyerekek, halat még úgy nem szívattak, mint a neonok a vitorlást.Eleinte elmenekültek, de később simán megfordultak a tengelyük körül ha támadott és eszegettek tovább.:D Pár napig hülyítették és végül feladta, rájuk sem hederített, még akkor sem amikor egymás mellett ettek az etetőnél.Nem olyan elveszett halacskák ezek, ha megfelelő növényzet és tér áll rendelkezésükre.Nagyon jó reflexszel rendelkeznek és piszok gyorsak rövid távon.
2011. febr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
aha
2011. febr. 3. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!