Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A zöld gömbhalra találtam egy...

Balazs20110110 kérdése:

A zöld gömbhalra találtam egy információt, hogy 200L-re 4 hal. Akkor ezekszerint 50L elég egy halnak? Csoportos halak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 14:19
 1/7 gfero ***** válasza:
100%
ezt nem lehet így elosztani mivel ekkora a minimális helyigényük tehát nem lehet kisebbe.
2011. febr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
100%
17 centire nő, bajosan lenne elég az az 50 liter. Ha akkora helyed van, akkor vegyél inkább törpe gömbhalat. Nem csapatosak, inkább agresszívek egymással és minden kisebb hallal is.
2011. febr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Törpe gömbhalról tudnál adni infokat mert diszhal.info-n nem találtam.
2011. febr. 23. 14:32
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Mondjuk itt a minimum akváriumot kevésnek találom, inkább 30 liter a korrekt szerintem.

Itt már kicsit jobb:

[link]

2011. febr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 23. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:

A törpék picik és társaságkedvelők. Én élő szunyoglárvával etettem, meg tubifexxel azt imádták. Nekem csak 4db-ot sikerült beszerezni régen, és azt is valami tenyésztő hozta a boltba. Nagyon félősek voltak. Annyira jó volt a látásuk, hogy ha az akvárium elé álltam egy méterre, már mind engem bámultak.


Ezeken annyira látszik ha félnek vagy ha boldogok, mert nagyon kifejezőek és a testtartásukkal kommunikálnak.

Nem a kinézetük szép, hanem a viselkedésük valami elképesztő és persze az is édes ahogy nézegetnek a hatalmas szemeikkel.


A neon haltól halálra parázták magukat, hiába ugyanakkora méret, de azt nem lehetett összerakni.


4db darázsgébet tettem melléjük ez jó párosításnak tűnt, mert senki se foglalkozott a másikkal. A darázsgéb is 2 centis pici hal egyébként.


Ezen kívül nem tudom mi az amit melléjük lehet rakni, ezt nagyon meg kell gondolni szerintem, nehogy hátrányba szoruljanak, más gonosz halak miatt, hisz ők olyan védtelenek, de tényleg.

2011. febr. 25. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gfero ***** válasza:
a darázsgéb eléri a 4-5 cm és elég területvédő de azért lehetne együtt tartani de az 50 liter kevés neki 80-100 litere lenne szűksége.
2011. febr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!