Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Spirulina tablettát adhatok...

Spirulina tablettát adhatok minden nap az ancistrusaimnak?

Figyelt kérdés
5-en vannak, kettő közepes méretű, három kicsi. Egy tablettát szoktam adni nekik egy nap. A halaknak pedig most ilyen alga morzsákat adok, diétán vannak pár napja... picit el vannak hízva, félek hogy a belső szervek, máj elzsírosodik vagy mi... jól csinálom v változtassak az étrenden?
2011. márc. 10. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Adhatsz nekik minden nap, de sokkal jobb lenne vegyesen zöldségekkel: uborka, répa, tök, spenót, borsó, saláta, mindegyik megforrázva. Valamint fa is kellene az akváriumba az egészséges bélflórához, annak híján 20 évről kevesebb, mint a felére, negyedére redukálódik az élettartamuk.

A halaknak jó a spirulina kúra, de adj fagyasztott szúnyoglárvát, artemiát és társait is nekik mondjuk egy hét után, de sokkal kevesebbet, mint előtte tetted. Szükségük van rá, csak kisebb mértékben.

2011. márc. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
Szerintem nem is kéne etetni őket minden nap.
2011. márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem ,köszi a tanácsaitokat! Megpróbálom a forrázott zöldséget. Valahogy furcsa volt, hogy lassan nőnek, a kettő nagyobb már több, mint fél éves, de még csak 7 cm és 4 centisen vettem őket. Alga nem sok van, eddig azt ették meg ami lehullott mikor etettem. Gondoltam biztos több kaja kell nekik, csak nem voltam biztos benne, hogy a spirulinát jó-e minden nap adni.
2011. márc. 10. 15:37
 4/5 A kérdező kommentje:
Fél éve vannak meg nálam.
2011. márc. 10. 15:41
 5/5 anonim ***** válasza:
3 centi fél évre teljesen jó, nincsenek lemaradva. 12 centi körül van a kifejlett méretük, azt olyan 2 év alatt kell elérniük. Tehát nem kell aggódni.
2011. márc. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!