Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyiket részesíted előnyben...

Melyiket részesíted előnyben és miért? Aranyhal vagy ékszerteknős?

Figyelt kérdés
Most akar meglepni a barátom valamelyikkel és nem tudja melyiket válassza.
2011. márc. 16. 13:56
1 2
 1/18 gfero ***** válasza:
100%
mind a kettő szép de az aranyhalaknak egy 120-150 literes akvárium kell
2011. márc. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%

Az már nem meglepi lesz ezek szerint ;)

Én a teknőst választanám mert azzal csak többet lehet foglalkozni mint egy hallal aki úszkál egész nap.A teknőst kiveheted és nézegetheted ahogy világot lát.

2011. márc. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Teknőst válaszd! :) Sokkal több örömet fog neked nyújtani, mint egy hal!
2011. márc. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nekem van mindkettő.

Aranyhal: sokkal szebb, gyönyörűen berendezhető az akváriuma. Viszont, legalább 150 literes medence kell, jó szűréssel, világítással, növényekkel, ez legalább 30-40 ezer forint befektetés. Kicsi akváriumban, szakértelem nélkül a hal elpusztul, tévhitekkel ellentétben a gömbakvárium nem jó.

Teknős: Érdekes, valamilyen szinten fogdosható. Az enyém 20 éves múlt, szabadon jár-kel a lakásban, mint egy macska. A vendégeket hajlamos halálra rémíteni :)

Neki egy kisebb terrárium kell, (de azért az alapterülete nem kicsi ennek sem), illetve fűtő. Ez szerintem 10-15 ezerből kihozható, tekikkel együtt. Könnyebben tartható, kisebb a hibalehetőség, kevesebbet kell foglalkozni vele.

Gondold át, mit tudsz vállalni és mit nem.

2011. márc. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%
Murr! Mindig kíváncsi voltam valamire. Mi a jó a haltartásban?? Nem értem, én sose vennék.
2011. márc. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az egyik legérdekesebb dolog a víz alatti világ. Teljesen más, mint a kinti, rohanó, zajos, koszos. Csönd van, szépség és nyugalom, mégis állandó nyüzgés és izgalom. Nagyon jó berendezni egy akváriumot, azon gondolkozni, hogy lenne a legszebb a kompozíció, hogy éreznék magukat legjobban a lakók. Nagyon jó leülni és figyelni, min ügyködnek éppen. Kikapcsol, megnyugtat. Ha bármi bajom van, elkezdek mondjuk egy szűrő építésén agyalni, teljesen leköt.

Például, ezt nem bírnád ki a nappalidban?

http://www.youtube.com/watch?v=oKGPw-NV9hU&feature=related

Vagy ő nem érdekes?

http://www.youtube.com/watch?v=LtEwMJwK5-w&feature=related

2011. márc. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Köszi a választ. Nekem is akváriumi állataim vannak, de a halakat nem tartom érdekesnek vagy olyannak, aki érzelmet vált ki belőlem. A teknős viszont annál inkább!
2011. márc. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

látom itt is többen szavaznak a teknősre, mint az aranyhalra. Szívem szerint én is a teknőst választanám, de a barátomnak az aranyhal tetszik. De csak meglehet őt győzni, hogy teknőst kapjak;)

De azért válom a további válaszokat, hogy nektek melyik tetszik jobban:)

2011. márc. 16. 17:55
 9/18 anonim ***** válasza:
Neked lesz a meglepetés vagy neki?? :/ Ha te teknőst szeretnél vegyen azt, ha már megkérdezte! Férfiak...-.-
2011. márc. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

én az aranyhalakat részesítem előnyben. feltéve ha van nagy akváriuban vannak. (bár teknőcöm még nem volt nekem)

ezek nagyon aranyosak: http://www.youtube.com/watch?v=IjegO9aj5zE

2011. márc. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!