Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elég a 3,5l-es gömbakvárium...

Elég a 3,5l-es gömbakvárium egy Bettának?

Figyelt kérdés
Láttam az állatkereskedésben egy szép piros Bettát, és úgy döntöttem, megveszem. Az eladó azt mondta, elég neki a 3,5 literes gömbakvárium. Kavicsokat adott még hozzá, amit jó alaposan ki kellett mosni. Eddig még nem volt halam, nincs tapasztalatom, tényleg elég lesz-e a halacskának a 3,5 l-es akvárium?
2009. febr. 22. 01:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
ennyi helyen egy se érezné jól magát szerintem... az, hogy nem döglik ki egy kis akváriumból, nem azt jelenti, hogy jól érzi magát:)
2009. febr. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%
Elég lesz neki, csak utána ne kezdj el neki társakat vásárolni. A Betta Splendens a labirintushalak csoportjába tartozik, természetes élőhelyén akár egy pohárnyi pocsolyában is képes hónapokat is meglenni az ujabb áradásokig/esős évszakig.
2009. febr. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
A bettának igen, de egyébként a gömbakvárium nem felel meg a halak többségének, ezt jó tudni még. Nem csak a méretei miatt, hanem azért, mert a gömbben a tér-és látási viszonyok nem hasonlítanak a természeteshez egy kicsit sem.
2009. febr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

A Bettának kis hely is elég. Sokak tartanak ilyen halat irodákban egy szép sörös korsóban vagy egy pohárban. Arra kell figyelni, hogy más hal ne kerüljön be hozzá, mert a Betta elég harcias és képes lesz megölni. Időnként cserélni kell a víz felét kb, mert nyálkás habos váladékot termel és az beszennyezi a vizet.

2009. febr. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Mindenképpen egy hal lenne csak benne, köszi a tanácsokat! És kellene neki vízmelegítő? Mert úgy hallottam, hogy 24-30 fokon érzi jól magát, holott nálunk 20-22-nél biztosan nem lenne melegebb :(
2009. febr. 22. 09:55
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
meg levegőztető, meg növények?
2009. febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
meg szűrő
2009. febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Na jó, azt hiszem kicserélem a gömböt egy szögletes akváriumra, mindenhol ellene vannak, ahogy így olvasgatom. De 10-15 literesnél akkor sem szeretnék nagyobbat. Ilyen picibe is kell levegőztető, meg ilyesmi, még ha pl 1-2 hetente cserélem a vizet, akkor is?
2009. febr. 22. 10:25
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
Nalunk a kisallatkereskedesbe poharakba tartjak a Betakat es semmi bajuk , a neten is utanna neztem , rengeteg kepet talaltam , mindegyik kepen szuro es levegozteto nelkuli kicsi akvariumba voltak , addig nezegettem a kepeket , hogy eldontottem en is veszek egy ilyen halat xD van egy 10 litres akvariumom abban elfer egy.
2009. febr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
:) de vízmelegítő mindenképp kell nekik, mert 27-28 fokon érzik jól magukat. Le kell fedni az akváriumot? Mert félek, hogy megfázik :S
2009. febr. 23. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!