Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történhetett a garnéláimmal...

Mi történhetett a garnéláimmal? Tegnapról mára mind félhalott lett.

Figyelt kérdés
Felkapcsoltam a lámpát ma reggel, és látom hogy az össz garnélám föl van fordulva a hátára, vagy az oldalán fekszik.. Kiszedegetem őket, hátha fölélednek. Árt nekik a mangróve? Mostanra elég szines lett a víz, tegnap még nem volt ennyire. A halak jól vannak. Vettem uj növényeket, lehet azok ártanak? Amano és red cherryk vannak, az amanok kb 2 évesek már, a red cherryk is megvannak már 2-3 hónapja, eddig semmi gond nem volt.. :((
2011. máj. 5. 09:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ezeket a növényeket vettem:

[link]

[link]

[link] (az első)

2011. máj. 5. 09:16
 2/11 A kérdező kommentje:
A mangróve is elég uj, kb 2 hete van meg, most tettem bele 2 napja. Előtte külön edényben ázott.
2011. máj. 5. 09:25
 3/11 A kérdező kommentje:
Találtam most egyet, ami egész jól volt a többiekhez képest.
2011. máj. 5. 10:13
 4/11 Platypus ***** válasza:
Ha csapvízben vannak, akkor a kemény víz pufferhatása miatt a mangrove nem képes a pH-t megváltoztatni, ez nem lehetett a baj. Ez sokkal inkább mérgezésnek hangzik. A garnélák két dologra érzékenyek nagyon, az egyik a nitrogénvegyületek baráti köre(ammónia, nitrát), a másik a réz. Az előbbiek gyenge szűrés, elhanyagolt vízcsere, vagy a túl tömör talaj bolygatása miatt okozhatnak mérgezést. A réz meg akár a csapvizedben is lehet, főleg öreg házakban, illetve a halgyógyszerek leggyakoribb alkotóeleme.
2011. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kezeltem a halakat kb 5 napig, a garnélák is benne voltak a vízben.. de semmi baj nem volt, amig kezelés tartott, hanem most, miután kicseréltem a víz nagyobb részét. 3 napja cseréltem a vizet, és most pusztulnak. Lehet a nagy változás okozta a halálukat attól függetlenül, hogy most tiszta vízben vannak?
2011. máj. 5. 11:34
 6/11 Platypus ***** válasza:
Valószínűbb, hogy a gyógyszer és a lebontó baktériumok elpusztulása miatti vízminőség romlás együtt végzett velük.
2011. máj. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mármint a csere előtt (erős) gyógyszeres vízben voltak. Saját kutunk van, a víz rendben van. Nem tudom, ez igy megfelel-e a mangróvénak (a puffer hatás miatt, amit írtál).
2011. máj. 5. 11:41
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint én öltem meg őket... :(((. De egyesek még mozognak, még reménykedek hátha..
2011. máj. 5. 11:44
 9/11 Platypus ***** válasza:

Meg kéne mérned a vízkeménységet a friss kútvízben, 400 Ft egy neptun tesztkészlet. Ha 10 fölött van a keménysége, akkor biztosan képes semlegesíteni annyi csersavat, amennyi a mangrovéből kiázik. Úgy 200 Ft egy pH-teszt, azzal érdemes egyszer végigmérni a kémhatást minden nap 2 vízcsere között. Ha van változás, akkor nem stimmel valami.


De a jelen helyzetben szinte biztos, hogy a gyógyszeres kezelés ölte meg a garnéláid. A gyógyszertől eleve legyengültek, és a kezelésnek van egy olyan hatása, hogy megöli a hasznos baktériumokat is. A bacik nélkül pedig a halak salakanyagaiból felgyűltek a mérgek.

2011. máj. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most, ahogy tiszta vízben voltak egész délelőtt, feléledtek valamennyire! :). Amelyik már halottnak nézett ki, az is ad életjelet magáról mostmár. De merjem majd őket visszatenni a közösbe, ha megerősödnek? Félek megint ugyanez lesz, mint ma. Csináljak gyakrabban vízcserét most 2-3 hétig (mondjuk heti 2 alkalom), amig el nem szaporodnak a hasznos bacik? A méreganyagok miatt kérdem, hogy addigis ne halmozódjanak, amig nincs ami lebontsa őket.
2011. máj. 5. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!