Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kezdjek vele? Találtam a...

Mit kezdjek vele? Találtam a padláson egy kb.20x40x30 cm-es akváriumot.

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam betelepítem. Hogy csináljam? Mit tegyek bele növényt, halat, és milyen berendezések kellenek bele feltétlenül.
2011. máj. 11. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
fú hát egy akváriumot a végletekig lehet csicsázni:) de ami a legfontosabb az a vízkeringető, kavics az aljára (akár az udvarról/utcáról is lehet, de előtte áztasd be valamibe hogy lejöjjön a kosz-piszok). majd növények (na ezzel lehet a végtelenségig dekorálni) és persze világítás se árt, bár azt nem tudom, hogy a hal igényli-e maga, mert a szabadban a tóba sincs világítás, de az tényleg az a dolog ami feldobja az egészet. na és persze a halak + haltáp.
2011. máj. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Utcáról?:O az jóféle lehet...
2011. máj. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 gfero ***** válasza:
67%
hát veszel bele egy szivacsszűrőt,25w-os fűtőt,aljzatot,növényt+ világítást.meg veszel 1 db hím bettát és ennyi.
2011. máj. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gfero ***** válasza:
72%
ja utcáról felejtsd el.esetleg folyami apró szemmű kavicsot és azt is ki kell főzni és csak utána mehet az akváriumba
2011. máj. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Hát először is nem ártana normálisan kiszámolni, hogy hány literes, de legyen 20-30 literes, ha már ekkorára saccoltad.

Kell bele egy 200L/órás szűrő levegőztetővel, 25 wattos fűtő és kb 15-20 wattos világítás, attól függ milyen növényt akarsz bele. Aljzatot pedig vegyél díszállat kereskedésben, jobban jársz kezdésnek azzal. (pl. bazaltzúzalék, gyöngykavics, apró szeművel jobban jársz)

Rakhatsz még bele kerámia díszeket, mészkövet, kagylót ne tegyél, se ismeretlen eredetű köveket az utcáról, csak ha sósav tesztet végeztél rajta.

Halakból ilyeneket rakhatsz:

[link] itt le vannak írva a szükségleteik, a keménységre, a phra és a hőfokra is figyelj

[link]

[link]

[link]

[link]

[link] itt egy db hím betta csak

[link]


Vannak még más halak is, amik tarthatóak kisebb akváriumban is, nézelődj, én most fejből ennyit tudtam. (:

2011. máj. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

[link]

[link]

[link]


Na még ezek is mehetnek ekkorába, de figyelj, hogy némelyik már 30L-től. Annyi halat tarts belőlük, amit javasol a honlap, egy fajta halon kívül ne nagyon rakj mást. pl. 4 serpalazac + 4 törpe sz. harcsa és ennyi, ilyen párosításokban. :)

2011. máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Úristen, milyen válaszok! :)

Ezt a kérdést elmentem!

2011. máj. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Hjajj.

Kezdjük az elején.

Ez egy 24 literes akvárium, nem nehéz kiszámolni.

Én az ajánlott halak közül csak egyetlen hím bettát javasolnék bele, mert ő szépen mutat egyedül és kevésbé érzékeny, illetve kevésbé terheli a vizet, mint a többi ajánlott hal. Ekkora akváriumban művészet fenntartani az egyensúlyt, profik szoktak ezzel foglalkozni. Kezdőként nagyon könnyen átcsaphat az akvarisztika állatkínzásba, nem olyan egyszerű, hogy szórsz bele egy kis kavicsot, bele a víz meg egy hal és kész is. Napi szinten kell foglalkoznod vele, sokmindenre oda kell figyelni.

Azzal kezdd az egészet, hogy az akvarista.hu főoldalán elolvasod az 5 ajándék e-bookot, akkor lesz némi rálátásod a témára. Aztán utána egy könyvet: például Horn-Zsilinszky: Akvarisztika, vagy Jeremy Gay: Tökéletes akvárium, vagy bármilyen szakkönyvet, amit be tudsz szerezni. Aztán utána már lehet konkrét kérdésekről beszélni, de így belecsapni a lecsóba fölösleges, előtte kicsit tanulni kell.

2011. máj. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Doruss ***** válasza:
50%

Bocsi, de az első válaszolóra semmiképp ne hallgass. Akkor nem jársz jól.

Aljzatot kereskedésbe vegyél, növényeknél legjobb a 2-4 mm-es szemcsenagyságú. És mindenekelőtt kell bele egy szűrő, de levegőztető nem muszáj. Én azt javaslom, vágass rá üveglapot, legjobb a tolótetős, én úgy csináltattam, hogy bevittem egy üvegeshez, aki foglalkozik akváriumüvegekkel is, tett rá egy pár sínt, üveglapot ahogy kértem.

Világításnak javaslom ezt, meg magát az oldalt is, innen mindent beszerezhetsz: [link] innen válogathatsz világításügyben, én nagyon ajánlom a Blau mini PL-t, az is ott van, van 13 meg 18 wattos. Nekem olyanom van, csak ajánlani tudom.

És halnak vehetsz bele egy bettát, mást nagyon nem. Esetleg még néhány kisebb csigát.

Etetésnek fagyasztottat vegyél, az a legegészségesebb és legtermészetesebb eledel, és az egyik legolcsóbb is. És tarts hetente egy koplalónapot.

Ja, és bettának fűtő is kell feltétlenül, mondjuk kb. egy 25 wattos.

Mielőtt betelepíted az akváriumot, 2-3 hétig járasd üresben, berendezve, szűrővel, világítással. Hetente cseélj le a vízből kb. 7-8 litert, egy napig pihentetett vízzel, a két víz hője egyforma legyen. Erre szükséged lesz két vödörre vagy lavórra, amit csak halazáshoz használsz, másra nem, ez fontos.

2011. máj. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Tegyél bele yellow garnélákat
2011. máj. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!