Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettás akvárium jó így?

Falun kérdése:

Bettás akvárium jó így?

Figyelt kérdés

Van egy 54 literes aksim, Eheim 2008 belső szűrő Jäger fűtő és műanyag tetűvilágítás.

Fehér kvarchomok aljzat, némi pala, mangrove és vasfa, a fára növesztem rá a jávai mohát valamint vallisneria van még az aksiban.

Szeretnék bele egy hímet és 5-6 nőstényt tenni.

valamint nagyon kicsi ancit és talán sterbai harcsát.


Jó így az aksi, berendezése és a halak?


2011. júl. 4. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó, de mi lenne ha törpe szívóharcsát raknál inkább mellé algaevőnek. Az jobban eszi az algát és kicsi is.
2011. júl. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem jó. 6 bettának ez nem élettér. A hím elkergeti a párzásra alkalmatlan nőstényeket, ekkora helyen nem tudnak elmenekülni, nem tudnak békében élni. 2-3 nőstényt esetleg tarthatsz mellette, de én úgy gondolom, hogy nagyobb helyre van szükség a társításhoz. Olyan, hogy nagyon kicsi anci nincs, 10-15 centire nő. Vagy évente lecseréled? Nem túl jó ötlet...

A sterbaiknak kicsi a hely, nem fér el itt egy rendes csapat. Az elképzelésedhez 100 liter kellene.

Amit hable mond viszont jó, mondjuk 3-4 betta és 6 törpe szívóharcsa.

2011. júl. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

a szívóharcsa is jó társ nekik!

köszi az ötletet!


előfordul hogy a hím "párt választ" magának és szaporodnak?

2011. júl. 4. 13:20
 4/8 A kérdező kommentje:

Murr, köszönöm akkor a létszámot lecsökkentem!


anci+sterbai helyett szívóharcsa lesz.

köszi!

2011. júl. 4. 13:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Párt nem választ, de szaporodni igen, szaporodnak. Ha beérik egy nőstény, a hím megépíti a habfészket és ikráznak. De társasban a kicsik nem fognak megmaradni, külön akváriumok kellenek a szaporításhoz. Illetve ahogy mondtam, a hím agresszív lehet a nőstényekkel, gondoskodni kell arról, hogy ilyen esetben eltávolítsd a medencéből. 100-150 literben már nem lenne ilyen gond, ott már meglenne mindenkinek a saját területe. Én a helyedben 1 hímet tartanék vagy csak nőstényeket.
2011. júl. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

rendben, most beruházni nagyobb aksira nem akarok.

nem célom hogy szaporodjanak a halak, a lényeg hogy egy szép kis akváriumot hozzak össze ezzel a fajjal, ahol jól érzik magukat a halak!


köszönöm a válaszokat?

2011. júl. 4. 13:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, bocs hogy azt írtam jó. A bettákat annyira nem ismerem. Nekem 1 hím volt, és dániók voltak mellette, meg törpe szívóharcsák. Ez régen volt, de nem zaklatták egymást.

A betta úgy külön bújkált a növények közt, kő mellé is bebújt, bepréselte magát az akvárium és a kő közé is egyszer, hogy úgy kellett kiszedni. Lehet hogy félt a dánióktól, én nem tudom.

2011. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Annyit írnék még én is jótanácsnak,ha szaporításra adod a fejed.Te neveld fel nemcsak a nőstényeket,hanem a hímet is.Rengeteget szenvedtem a külföldről behozott kitenyésztett gyönyörű,de szaporodni ritkán,vagy alig hajlandó hímekkel.Sok sikert,a betta egy jó kis hal:)
2011. júl. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!