Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tapasztalt akvaristák vagytok?

Motoregér00 kérdése:

Tapasztalt akvaristák vagytok?

Figyelt kérdés

Akkor ezt rakjátok össze uszónyrothadásom van, elöször sera baktopur direkt tabletával kezeltem majd vízcsere ezután sera batopur direkt tabletát kombináltam neptun dezinfekt folyadékkal megint vízcsere majd neptun baktokill.

Most már kifogytam az ötletekből, de a betegség még mindig tartja magát.


2011. júl. 6. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:

új akvárium.......

Halak amik biztos betegek teknősnek, akiken nem látszik karanténba egyenként....

Az akvárium minden kellékét forrázni tisztítani...

Majd újrarendezni.....

2011. júl. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az akvakertész fórumon felmerült 2 természetes gyógymód, amit az akvakertész fórumhoz stílusosan, japán felebarátaink találtak ki.

Már nem tudom mire, asszem dara kórra.


A "gyógyszerek" pedig: Piros paprika, és a teknősvizelet.


Én mielőtt likvidálnám az akváriumot, mindenképpen kipróbálnám. Ha kipróbáltad, nagyon hasznos lenne egy részletes beszámoló, akár itt, akár az akvakertészen, akár az akvaristán.

2011. júl. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Platypus ***** válasza:

Először is körbenéznék az akváriumban, rendben van-e egyáltalán. A méret és a halak száma, szűrés, vízcserék gyakorisága, megvolt-e a bejáratási idő.

A betegség esetében sajnos teljesen természetes, hogy nem műlik el semmitől, amennyiben a halak kondíciója már túlságosan leromlott. Az immunrendszerük túlságosan tropa hogy kilábaljanak a bajból, akármilyen segítséget is adsz nekik. Ezt okozhatják a rossz tartási körülmények, új halak esetében a szállítással és a bolti tárolással járó stressz.

2011. júl. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
valami gyogyszeres kezelést nemtudtok??
2011. júl. 6. 11:10
 5/9 A kérdező kommentje:
az lehet hogy kicsit sokan vannak
2011. júl. 6. 11:15
 6/9 A kérdező kommentje:

80 liter

6 sügér

1 relülőróka

15 molly

7-8 guppi

2011. júl. 6. 11:20
 7/9 anonim ***** válasza:

húúúúú

Tényleg zsúfolt....

én nem tudok több gyógyszert.....:(

2011. júl. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Platypus ***** válasza:

A betegség eredendő oka a zsúfoltság. Ennyi hal olyan sok salakanyagot termel, hogy csak egy bitang erős külső szűrő képes tisztán és egészségesen tartani a vizet, és a zsúfoltság önmagában is stresszt okoz a halaknak.

Egy túltelepített akváriumban szinte lehetetlen betegségeket eredményesen kezelni, mivel a gyógyszerek kiölik a lebontó baktériumokat és még tovább rontják ezzel a vízminőséget és a halak kondícióját. Ezen kéne először változtatnod, és utána újra megpróbálkozni valamelyik korábbi kezeléssel. Hiába választasz új gyógyszert, nem fog segíteni. Ha csúnyán meg vagy fázva, akkor te is szedheted eredménytelenül az újabb és újabb csodaszereket, ha közben továbbra is alulöltözve mászkálsz a hidegben.

2011. júl. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
most az egészségesnek tűnő tehát ép úszójú megy egy karantén akiba a maradék marad erős szűrés majd egy idő után gyógyszerek
2011. júl. 6. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!