Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kicsi. Fehér. Hosszúkás...

Kicsi. Fehér. Hosszúkás élőlény. Mi az?

Figyelt kérdés

Nem, ez nem találóskérdés, valós probléma. Garnélás-növényes akvárium üvegén rengeteg pici fehér hosszúkás élőlény mászkál.

Károsak lehetnek a garnélákra (RC) vagy a növényekre? Ha igen, hogy lehet kiírtani őket? Esetleg van olyan hal ami megeszi őket de a garnéla bébiket nem bántja?


2011. júl. 6. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
küld képet
2011. júl. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
bélféreg
2011. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezüstös pikkelyke?

[link]

2011. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Képet nem nagyon tudok küldeni mert kb 0.5 miliméteresek, és nincs se mikroszkópom se nagyfelbontású kamerám. :)

Kis fehér pálcika se keze se lába se feje nem látszik, de mászik, és sokan vannak.

2011. júl. 6. 12:52
 5/11 Platypus ***** válasza:
Ha pici cérnaszál, akkor egy fonálféreg. Ez egy ártalmatlan vendég, új akváriumokban fordul elő és idővel eltűnik. Ha széltében is van kiterjedése, olyan mászkáló csíkocska, akkor az inkább planária, és könnyen okozhat problémákat.
2011. júl. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Falun ***** válasza:

planária!


infó itt:

[link]

és itt:

[link]

2011. júl. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Falun ***** válasza:

utolsó vagyok

a bocia megeszi őket. (pakisztáni díszcsík)

2011. júl. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Platypus ***** válasza:

A Botia a felnőtt garnélát is megeszi. A fonálférgeket sok hal megeszi, de ezek kivétel nélkül megkóstolják a kisgarnélát is. Törpe fogasponttyal lehet próbálkozni, ezt a fajt lehet RC-k mellett tartani. Azok olyan ütemben szaporodnak, hogy a hal mellett is lesz mit elajándékoznod.


Ha a betolakodód planária, azt csak vegyszeresen lehet rendesen kiirtani. SH-fenbendazol port kell venni rá állatpatikában.

2011. júl. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Planária leírása illik rájuk nemrég indítottam az akváriumot, kb másfél hete, akkor vettem bele a növényeket is, valószínűleg a növénnyel hoztam haza :S


[link]

itt azt írják hogy az anci is megeszi őket. Ami jó lenne, mert azt be tudnám szerezni, nálunk (falun) nem nagyon lehet kapni pl törpe fogaspontyot, állatpatikát meg nem is tudok a környéken. Esetleg a gyógyszertárban rákérdezek.


Az ancik tényleg megeszik? akkor nem is kéne vegyszer...

Esetleg az állatkereskedésben lehet kapni sera gyógyszereket, meg metilénkéket, ezek nem hatásosak?

2011. júl. 6. 13:29
 10/11 Platypus ***** válasza:

Lehet, hogy az anci is hozzányúl a planáriához, de teljesen kiirtani semmiféle hallal nem lehet. Csak gyógyszeresen. A metilinkék előbb nyírná ki a garnélákat, azok ugyanis rézérzékenyek.

Sera Tremazol vagy JBL Gyrodol nevű szerek használnak ellene, talán rendelésre hoznak a helyi boltba. De a helyi állatorvos biztosan tart fenbendazolt, szerintem ha felkeresed jelképes összegért ad neked pár grammot, sőt talán ki is méri a szükséges adagot(a garnélafórumon van útmutatás).

2011. júl. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!