Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? Terrárium vagy akvárium? És miért?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 12:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Személy szerint nekem van terráriumom is és akváriumom is, de az Akvarisztika tényleg gyönyörű hobbi, számomra jóval fantáziadúsabb mint a terrarisztika, de vitathatatlan,hogy a hüllők, békák, ízeltlábúak is szép látványt nyújthatnak, ráadásul kézhez szoktathatóak. Szerintem az akvarisztikában több a fantázia, egy rejtélyesebb, gyönyörű vízalatti világ. Szerintem nem rossz ha mindkettő van az embernek. Sok sikert, bármelyiket is választanád. :)
2011. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. júl. 8. 15:56
 13/15 anonim ***** válasza:
Az akvárium a természet egy darabkája (itt nem a színes kavicsos, hajóroncsos megoldásra gondolok), míg egy terrárium növények egy állattal. Ezért nekem az akvárium.
2011. júl. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van mindkettő. Előszőr édesvizi akváriumaim voltak, aztán vettem terráriumot is, utána csináltam egy tengeri akit.


Akváriumom van több kisebb-nagyobb, de csak nano halakkal és garnélákkal, mert ezek férnek el a legkisebb helyen és szerintem cukik. Olyanok, mint az ivadék halak, felnőtten is.


A terráriumba egy madagaszkári nappaligekkót tartok. Meglepően okos. Pl amikor kiszökött, átköltözött az ablakra, az akváriumból itta a vizet, a pókhálókat leszedte a falról, tehát tök jól feltalálta magát. Persze hordtam neki a kaját és vizet az ablak alá egy dobozba. Később sikerült megfogni és bezárni. Nyáron nem engedem ki, mivel nyitva kell hagynom az ablakokat, de télen lehet neki az egész lakás egy terrárium, azt jobban szereti, csak akkor legalább 24 fokra kell fűtenem a lakást.


A tengeri akváriumom pedig úgy született, hogy egy alkalommal vettem hozzá a bátorságot és összeraktam egy 112 literest. Teljesen jól működik, habár nem sok hal van benne. Elég egyszerű, főleg lágy korallokkal. Azt hittem hogy drága lesz a fenntartása, de egy macskát tartani sokkal drágább.


Macskám meg nincs.

2011. júl. 9. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. júl. 9. 06:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!