Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék néhány piros szívoga...

Szeretnék néhány piros szívogató márnát, hogy kell tartani őket?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék nagyon sokat, csak néhányat. Mekkora akvárium kell úgy 15-20 halnak? És mivel etessem őket? A vizük elég, ha 27-30°C-os? Vagy ennél magasabb, vagy alacsonyabb hőmérséklet kell nekik? Légyszi akinek van tapasztalata ilyen hallal, vagy megbízható forrásból származó ismeretekkel rendelkezik, az írjon. =)
2011. júl. 20. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A pontyfélék családjába tartozó, maximum 14 cm hosszú garra rufa a forró termálvizek táplálta Kangal-patakban talált élőhelyre több évszázaddal ezelőtt. A kellemes hőmérsékletű (33-36 °C) vizet azonban csak ez a hal bírta, a planktonszerű táplálékainak ez már sok volt. Nem volt mit tenni, új táplálék után kellett néznie. Hamar rátalált azonban a megoldásra, mert a patakban a helyi lakosok rendszeresen megmártóztak, testük pedig - az akkori higiéniai hiányosságoknak köszönhetően - tele volt bőrbetegségekkel (pikkelysömör, gombás fertőzések, mitesszerek).
2011. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Garra rufa? Azt egy haverom tartja egy nagy fehér műanyag dobozban, egy kb 50x50x50-es dobozban vannak és van benne legalább ennyi: [link] De szerintem nem úgy kéne tartani őket.



Én egy olyan 200 literesbe raknám, ránézésre, ahogy láttam a halak mekkorák és elég aktívak. 25-27 fok jó nekik. Tubifexet és algát esznek, kellenek növények és fény is az akváriumba mert algát is esznek, dögevők, minden elhullt vackot megesznek, ezért jó takarítók, az emberről is lezabálják a felső bőr réteget, csiklandoznak, ha benyúlsz közéjük. Ezt a halat pikkelysömör gyógyítására használják. Bátrak ha sokan vannak. Csapvízben tarthatók. pH 7,5 nagyjából jó nekik.

A nőstények hasa nagyobb, mint a hímeké.


Azt nem tudom, hogy a haveromnak sikerült e tenyészteni, mert ezt nem kérdeztem tőle.

2011. júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ez a piros szívogató márna mire jó? csak díszállat, vagy használják is valamire? bocs hogy kérdést írok én is, de lehet hogy kedvet kapok a tartásához...
2011. júl. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Használják mindenféle bőrbetegségre, ekcémára is. De én úgy tudom, hogy ahhoz jóval többet szoktak tartani. Egyébként be is lehet fizetni ilyen halas terápiára egy csomó helyen, beülsz egy medencébe, és odamennek a kishalak, és lecsipegetik a bőrhibákat.


[link]

2011. júl. 20. 19:18
 5/7 anonim ***** válasza:
ja egyébként pl a neonhalat simán kinyírják.
2011. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
neonhal? milyen halfajták vannak!! :)
2011. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sztrascsuk Fanni válasza:
Apukám tartott ilyen halakat, de ő ezekkel foglalkozik. Ha van saját halkezelőd és minden eszköz hozzá, akkor tarthatsz, és ez egyáltalán nem díszállat! Ez csak munkahal.
2014. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!