Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 120 literes akváriumba halak?

Brigi ^^ kérdése:

120 literes akváriumba halak?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 14:11
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mondanátok pár fajtát amit biztonságosan együtt lehet tartani és nincs olyan nagy igényük? Egyenlőre a meggyhasú sügérrel szimpatizálok, viszont nem tudom, hogy milyen halakat visel el... a család kívánsága, hogy minél színesebb legyen az akvárium, de sehogy sem sikerül megterveznem. Segítenétek?
2011. júl. 28. 14:14
 2/17 Platypus ***** válasza:
Ha elvárás a színesség, akkor vegyél különböző guppifajtákat. A szivárvány teljes skálájában megtalálhatóak, különböző úszóformák és méretek léteznek. Nyugodtan összerakhatsz piros, sárga, kék, kobra és fekete guppikat is. A plattik is nagyon változatosak, bár a guppi az abszolút nyerő ezen a téren.
2011. júl. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, jó ötlet :)
2011. júl. 28. 14:24
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem is guppik vannak az akváriumban, bár az enyém kisebb mint a tied, szép színesek, nincsenek extra igényeik és ha ügyesen csinálod szaporodnak is. Én vettem 10-et az akváriumba még a legelején, most olyan 110 körül vannak, félek is hogy kicsi lesz nekik az akvárium ha mind megnő. Majd passzolok el belőlük. Persze csak úgy maradnak meg ha a kicsiket kivadászod és egy darabig külön nevelgeted, mert különben kajának nézik őket a nagyok. Guppival amúgy össze lehet rakni plattikat, azok is színesek meg szerintem olyan kis aranyosak és neon halakat is rakhatsz közéjük (neont ha veszel, ne 2-3 darabot vegyél mert szeretnek rajban élni. Akár dániót is rakhatsz ehhez a kombóhoz, de azok talán kicsit nagyobbra nőnek és elég utálatosnak tartom őket. Cikáznak föl alá mint valami idegbeteg és úgy vettem észre agresszívabbak a többi halnál. Az almacsiga is jópofa szerintem, olyan 4-5 centis felnőtt korában, citromsárga háza van, én pl. ki nem hagynám az akváriumból :) na jó halazást
2011. júl. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszi neked is :) akkor ezek szerint érdemes kevés guppival kezdeni... ha nagyon elszaporodnának, hova tudnám őket passzolni, hogy ne jöjjön létre utódkannibalizmius? (sajnos semmi ismerősöm nincs, akinek esetleg majd kellene)
2011. júl. 28. 15:05
 6/17 A kérdező kommentje:
Vagy megtehetem velük, hogy csak hímeket rakok össze?
2011. júl. 28. 15:11
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha ismerősöd nincs meghirdetheted neten őket, vagy akár a közeletekben lévő kisállatkereskedésben is bepróbálkozhatsz. Nekem egyszer az almacsigám lepetézett és lett egy csomó kicsi (ezek amúgy nem szaporodnak sűrűn, nálam minden csiga max egyszer rakott eddig petét) és megbeszéltem a kisállatkereskedésben és bevették őket. Alacsony darabáron ugyan, de levásárolhattam az árukat és elhoztam egy akváriumi díszt meg néhány doboz halkaját. Amúgy a guppik elég szaporák, tizen akárhány kicsi szokott születni egy adagban, de nem tudom hogy egy olyan nagyobb akváriumban mennyire fogod észrevenni őket. Nekem az 50 literes akváriumommal azért könnyebb dolgom van, szóval ne félj attól hogy nem fogsz tudni mit kezdeni annyi hallal, mert lehet hogy észre se fogod venni ha születnek.
2011. júl. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Természetesebbnek tartom ha nem veszed el tőlük a szaporodás lehetőségét, de ha semmiképp nem akarsz kicsiket akkor éppen ezt is megcsinálhatod. Amúgy azt még ajánlom hogy ha mégis veszel nőstényt is, akkor kevesebb nőstény legyen mint hím, mert így a hímek versengeni fognak a nőstényekért és persze általában a legszebb fog győzni, szóval a születendő kishalak is szépek lesznek.
2011. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát énis természtesebbnek tartanám, viszont ha kevés nőstény lesz, nagyon túlhajtják majd őket...
2011. júl. 28. 15:33
 10/17 anonim ***** válasza:
az is igaz..
2011. júl. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!