Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lombard sügérről mit kell tudni?

Lombard sügérről mit kell tudni?

Figyelt kérdés
mekkora akvárium kell neki, mit eszik, milyen halakkal tartható, élőnövényeket megeszi-e?
2011. aug. 3. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Maylandia Lombardoi - Lombard sügér


A hímek többsége jellemzően igen agresszív, az embert is sebesre haraphatják. Mit ne mondjak, nem egy kellemes élmény. Amíg több Lombardoi hím is van egy akváriumban addig a hímek egymással vannak elfoglalva. Pontosabban az uralkodó hím piszkálja a többit, amíg azok föl nem adják és el nem fogynak. Ekkor az egyetlen megmaradt hím a nőstényeket zaklatja tovább. Mindaddig, amíg akár csak egyetlen nőstény Lombardoi is van az akváriumban, általában azokat kergeti. Ha már a nőstényekkel is végzett, akkor az összes többi halat bántja, stresszeli, szinte megállás nélkül. Az egész akváriumot uralja, nem elégszik meg a saját kis odújával, sorra látogatja a búvóhelyeket, minden hallal verekszik, és kizavarja őket a saját helyükről. Ha más agresszív fajta mellé tesszük, akkor addig marják egymást, míg nem sikerül az egyiknek megszabadulnia a másiktól. Az egyik esetben reggeli etetésnél látom, hogy nem eszik az egyik halam. Egy kingsizei. Nézem, hát véres a feje és hiányzik a felső állkapcsa! A lombard hímet persze azonnal kiszedtem, és végül sosem tettem vissza a nagy akváriumba. Az állkapcsa természetesen szépen visszanőtt a sérült kingsizeinek.


A Lombardoi máskülönben rendkívül szép és méltóságteljes tud lenni, és szerencsés az, akinek a hímje kevésbé agresszív, és megfér a többi hallal. Én azt javaslom, hogy adjunk a hímnek egy nagy háremet, így a figyelme megoszlik az egyedek között.

Én már nem tartok Lombardot, mert két hímmel is megpróbáltam, és ugyanarra a sorsra jutottak. Mikor elegem lett abból, hogy a többi halnak lecibálta az uszonyait, meg csúnya sebeket ejtett rajtuk, külön tettem a renitens hímeket egy 20 literes "börtönakváriumba". Az első ott is lelte halálát néhány év múlva, a másikat sikerült elajándékoznom közel 7 hónap börtön után. (forrás: [link] )

2011. aug. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
uhh az kemény :D köszönöm a választ!
2011. aug. 3. 15:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, én nem csináltam ilyet! ezt csak kimásoltam az oldalról! :) Nekem nincsenek sügéreim! :)
2011. aug. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Frontosa ***** válasza:

Szabina:

Ekkora hülyeséget már régen hallottam. A honlap tulaja csakis valami eltorzult elmebeteg lehetett. Az állkapocs az már csak olyan hogy csak úgy magától visszanő?! =) A 20 literes történethez meg csak gratulálni tudok.

Kérdező: 200 litertől már tartható egy kisebb csapat, de más hasonló méretű Malawi sügérrel is tartható. 1 hímre (sárga) számolj legalább 3-4 nőstényt. Erős szűrést igényel, kajára nem kifejezetten érzékeny, de lemezes kajákat és vörös szúnyoglárvát nem szabad neki adni. Imádni való kisebb testű nagyon szép halak, a nőstény tán még szebb is mint a hím. Territoriálisak, mint majd minden sügérféle, ezért igényli a minél több búvóhelyet (kövek, ágak növények). A növényeket kitúrja, de az Anubiasok, hólyagos vizikehely megmarad csak kötözd le őket. Ha megvan a szükséges technikai felszereltség és az elegendő aki méret akkor merem ajánlani, én nagyon szerettem őket amíg megvoltak. Egyébként 8-9 évig is elél.

Üdv,

2011. aug. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs én nem értek a sügérekhez, nem is tartok! Ezt a szöveget csak kimásoltam! Én csak segíteni akartam!
2011. aug. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
épp ez az. ha nem értesz hozzá akkor lehet hogy hülyeséget másoltál neki és azzal csak ártasz. akkor válaszolj ha biztos vagy a dolgodban.:)
2011. aug. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, végülis nem elajándékoztam őket nálam nincsenek meg a megfelelő körülmények.

köszi még1x :)

2011. aug. 5. 11:42
 8/8 A kérdező kommentje:
Javítok: Végülis nem tartottam meg, elajándékoztam őket :D
2011. aug. 5. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!