Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kezdjem el a halas...

Hogyan kezdjem el a halas akváriumomat átalakítani növényessé?

Figyelt kérdés
Rengeteg olvastam utána, lassan egy éve foglalkoztat a növényes akvarisztika, mert egyszerűen lenyűgöz. A felszerelések már megvannak ( 96W világítás 112L-be, nagy nyomású Co2 rendszer, tápok,). Már csak a talajt kell beszerezni azt pedig az Aquatic Nature pro-soilra gondoltam 2x8kg-ra. Azt olvastam hogy úgy érdemes átalakítani hogy először a fényt, talajt, CO2-t és utána a növényeket, majd tápozni őket 1-2 hét eltelte után. És a másik hogy nem tudom hogyan érjem el a legmegfelelőbb ,,landscape''-et pedig erre is nagyon sok videót-képet néztem a neten. A válaszokat előre köszönöm.
2011. aug. 4. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát nekem csak sima halas aki van, mégpedig három, én úgy kezdeném a helyedbe hogy az akiba bele a táptalaj, dekoráció meg a felszerelések(Co2) és megtervezed hova rakod a különböző növényeket, és elkezded bele pakolni a fiatal növényeket és beindítod a co2-őt táp sózol és hétről-hétre ahogy növekednek a növények növeled a tapsó mennyiségét. De ha akarsz bele halat is, vigyázz a co2 mennyiségével. Remélem tudtam segíteni:)
2011. aug. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

pl Hemianthus callistrichoides Cuba (HC) - ez egy nagyon alacsony előéri növény, szép mezőt lehet belőle csinálni, de ennek mindenképp kell CO2.


Emellé illik a Hemianthus micrantemoides (HM) - ez is hasonló csak ez hosszabb, és ebből csinálhatsz kis bokrokat közé.


Meg így beszúrva helyenként a gyepbe néhány Pogostemon helferi, az is szép lenne.



Aztán hátra lehet rakni nagyobb növényeket, amik takarják a hátfalat. Azokat is összefogni és bokrokat csinálni belőlük. Alkalmas ere pl Lindernia rotundifolia, Bacopa monnieri, Micranthemum umbrosum, Hydrocotyle leucocephala. Vagy esetleg az Indiai vízicsillag az gyorsabban nő. Meg vannak színes növények is, pl piros a Rotala macrandra, egy bokrot ebből is közé lehet rakni.


Persze elég sokféle növények léteznek és csak azt mondtam el, amik nekem jobban tetszenek.

2011. aug. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!