Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Linkelnétek nekem nagyon...

Linkelnétek nekem nagyon különleges, és nagyon egyedi akváriumokat?

Figyelt kérdés
Vagy csak olyan honlapokat, ahol speciálisan berendezett akikat lehet nézegetni, mint például tanyasi életkép-akvárium, vagy hasonlók..
2011. aug. 18. 12:34
 1/8 eric_cartman ***** válasza:

[link]


Itt a galériában láthatsz nagyon szép akváriumokat.


vagy itt


[link]

2011. aug. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát különlegeseket nem tudok, de versenyek vannak:


[link]

[link]

[link]

[link]


[link]

2011. aug. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez pl faja, ezt most vettem észre, úszó szigettel :)


[link]

2011. aug. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Cliff Hui tud még jókat csinálni:


[link]

2011. aug. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Úristen, ezek gyönyörűek... És hogyan csinálnak ilyen szép zöld, fűszerű aljzatot? Mi ez a növény? Mit igényel?
2011. aug. 18. 18:08
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. aug. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Változó, hogy melyikbe miket használnak.


A növények olyanok, hogy ha kapnak egy jó táptalajt, sok fényt, és CO2-t, akkor elkezdenek nagyon gyorsan nőni. A profik így tudják gyorsan befüvesíteni ezeket az akváriumokat.


Nálunk meg normál esetben CO2-t nem kap, és akkor végülis fény sem kell annyi, mert ha túl sok fényt rakunk algásodni fog az akváriumunk. Tehát mi egy olyan közeps fénnyel szépen lassan tudjuk befüvesíteni az akváriumot. Nálunk lehet, hogy eltelik 1-2 év is mire befüvesedik.


Táptalaj viszont mindenképp jó ha van. Az előtéri kis növények ezt igénylik. Én pl ezt használom, de persze léteznek egyéb talajok is. Ebből egy 50 literes akváriumba kell egy ilyen zsák: [link]



Mini növények, pl lilaoepsis, Echinodorus tenellus,

Hemianthus micrantemoides, Cryptocoryne parva, Pogostemon helferi. Megmaradnak CO2 nélkül is, csak nyilván nem fognak olyan hú de gyorsan nőni. És pl ha van egy 50 literes akvárium, 30 Watt körüli fénnyel, az elegendő nekik, pl nekem egy ilyen lámpám van:

[link]


Az egyik kedvenc mohám, a Vesicularia ferrei. Ebből elég keveset venni, mert nagyon gyorsan nő és ha kap elegendő fényt, nagyon szép lesz. Ennek táptalaj se kell, mert nincs gyökere, ezt pl egy vasfára damillal rátekerheted, hogy ott maradjon, és 2 hónap mulva be fogja nőni, beteríti az egész fát.


CO2 egyébként van a szobában, a levegőben, és a halak is azt lélegzik ki, tehát így valamennyi mindig van a vízben, ahhoz épp elég, hogy lassan nőjenek a növények.


A profik viszont amiket a képeken látsz, ők meg szokták gyorsítani a növények növekedését, azzal is, hogy felállítanak az akvárium mellé egy nagy nyomású CO2 palackot, rákötnek egy nyomásmérőt és egy reduktort amivel lehet állítani mennyi gáz menjen, és egy csövön keresztül nyomatják a vízbe a széndioxidot. Beállítanak egy állandó értéket, hogy mittudomén 10 buborék menjen percenként, nyilván ez az alvárium méretétől függ, hogy mennyi szüksges. Ez viszont költséges mulatság, 70-100 ezer Ft körül már lehet építeni egy ilyen rendszert.



Ezen kívül érdemes a növényeket tápozni is.

Pl én Easy life Pofito növénytápot öntögetek néha a vízbe.

2011. aug. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon sokat segítettél:)
2011. aug. 20. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!