Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen bevált alga ölő és...

Milyen bevált alga ölő és gátló szerek vannak?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem vegyszerrel kéne megoldani , de ha egyszer már megvan a baj akkor nem próbálkozok olyannal ami lehet hogy jó de ha mégse akkor... na szóval most tutira mennék, de restartolni nagyon nem akarok.
2011. aug. 25. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
nincs bevált algaölő vegyszer. csak ártanál vele. inkább sötétíts.és cserélj gyakran vizet. de sötét kúra néven megtalálod a neten.
2011. aug. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tessék black out, olvasd el:

[link]

2011. aug. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Anci
2011. aug. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Frontosa ***** válasza:

Rajtad a Black-out nem segít, mivel ecset- és vagy fonalalgád van. Gyakori részleges vízcsere és a berendezések, kövek, fák, növények rendszeres manuális kezelése (ilyenkor ki kell kapkodni az akiból őket, lemosni, ledörzsölni és vissza az akiba, növényeknél pl.neomagnol fürdő).

Ecset és fonalalgánál az egyetlen szer ami segít az a Happy Life Algin Regular. 4 hetes kúrát javasol, én 5 hétig nyomtam és az erőteljesen burjánzó ecsetalga telep eltünt. Nem javaslom semilyen algaölő szer alkalmazását, én is csak azért használtam, mert 500 liternél, nagy testű halaknál nem volt megvalósítható a restart, illetve a beépített hátteret is ellepte, azt meg restartnál sem tudtam volna maradéktalaunl megszabadítani az algától.

Tapasztalataim szerint a növényekre nincsen negatív hatással, viszont halvesztésem volt. Furcsa idegrendszeri probléma, a hal össze-vissza cikázik, nekicsapódik nagy erőkkel a tereptárgyaknak és néhány napon belül elpusztul, ilyenkor már tiszta sebes. Olyan mintha napokon keresztül terrorizálná egy láthatatlan erő végkimerülésig. A többi halnál nem tapasztaltam ilyet, csak kettőnél, rögtön a kezelés első napjaiban.

Szóval ha megoldható inkább a restart.

Üdv,

2011. aug. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, egyenlőre még várok a restartal, az elsötétítés pedig már tegnap dél óta megy. Az lehetséges hogy csak egyetlen tényező váltotta ki az algásodást, mert lehet hogy nem volt tökéletes a vizem, de ami tényleg rossz az a vílágítás mert csak 15W at 60 literre.
2011. aug. 26. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!