Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy nano akváriumba amibe van...

Egy nano akváriumba amibe van 5 db cherry garnéla abba kell szűrő?

Figyelt kérdés
10 literes sok növény van benne és levegőztető is egyedül szűrő nincs benne de ha cserélem a vizet 3 naponként az úgy jó ?
2011. szept. 5. 00:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Nekem ugyanígy volt 2 hónapig, néha cseréltem benne 2 pohár vizet. 2 hónap után már nagyon koszos volt az alja és már akkor volt benne vagy 30-40db garnéla, úgyhogy át kellett rakni őket 45 literbe.
2011. szept. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
és szerinted ha nem át tetted volna őket hanem szűrőt vettél volna mikor kellet volna cserélni ?
2011. szept. 5. 00:26
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát az a baj, hogy nem tudod tisztítani az alját, mer ott ugrálnak a garnélák, nem lehet miattuk aljzatporszívózni, ahhoz túl kicsi az akvárium. 20 literbe már könnyebb, vagy ha van kettő kicsid és 2 havonta áthalászod az összes garnélát egyikből a másikba...csak az a baj, hogy ezek szaporodnak elég gyorsan...és ha túl sok van belezsúfolva, akkor elkezdenek megdögleni.
2011. szept. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
és ha esetleg vennék a levegőztető csőre egy szivagy szűrőt ?
2011. szept. 5. 00:35
 5/15 anonim ***** válasza:
Hiába van szűrőd, akkor is kell aljzatporszívózni, azaz kellene, csak lehetetlen. De pl csinálhatod azt, hogy ha már sok garnélád van és látod hogy koszos a kavics, akkor kihalászod őket egy vödörbe, eladod a fele társaságot aztán kimosod az akváriumkát és a kavicsot és párat visszateszel, és akkor 2 hónapig megint jó.
2011. szept. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szivacsszűrőt vegyél, de 10 liter alkalmatlan garnéla tartásra. Könnyen szaporodnak, hamar borul az egyensúly. A gyakori vízcsere megoldás egy darabig, de meg fogod unni.
2011. szept. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
úú akkor azt mondod hogy kb 2 hónapon belül itt lesz egy csomó garnéla ???
2011. szept. 5. 00:40
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát a levegőztetőre rakhatsz egy szivacsot a végére, és kész a szivacsszűrő.


Vagy veszel bele egy Elite mini szűrőt, az jó 10 literhez és akkor nem kell bele a levegőztető, elég csak a szűrő.

2011. szept. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, lesz. Ha kis helyre vannak bezárva még jobban szaporodnak, mint nagy helyen. Én így tapasztaltam.
2011. szept. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
és körülnelül mennyi idő az ívástól számítva hogy megnőnek 1 centi körülre ?
2011. szept. 5. 00:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!