Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkorára nőnek az aranyhalak?...

Mekkorára nőnek az aranyhalak? Hány literes akvárium kell 1 vagy 2 aranyhalnak? 100 liter elég?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

elvileg 200 literre 3-4 hal.

Elvileg elég a 100-as, de én megreszkíroznék azért egy 120-150 literest.


23N

2011. szept. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16-20 cm között vannak, nekem a kerti tavam 300 literes, és így is keveslik mozgástérnek.
2011. szept. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Azt olvastam, hogy az aranyhal is olyan, mint a teknős. Akkorára nő, amekkora helyet hagysz neki. Persze, ez nem azt jelenti, hogy néhány liter vízbe belerakod, amikor még kicsi, és nem nő semennyit ;) De ha nem túl nagy a helye, akkor megáll a növésben. Nekem így volt a teknősöm.
2011. szept. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Platypus ***** válasza:
85%

Nehogy hallgass az előzőre. A halak egy dologtól maradnak vissza a növekedésben, ez pedig a mérgezés. Ha túl kicsi az akvárium, állandó ammóniamérgezésben szenvednek a saját bomlástermékeik miatt. Valóban kicsik maradnak, de azért mert szenvednek!

A 100 liter elég minimálisan elég, de már működőképes. Érdemes még pár 10 litert hozzácsapni, nem olyan nagy költség, a mérete se lesz látványosan nagyobb, a halaknak viszont sokat jelent. A természetesebb testalakú aranyhalfajták simán megnőnek 30 centi fölé, ezt nem árt figyelembe venni.

2011. szept. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
első vagyok! Nem semmi, hogy etetik az embereket a baromságokkal, és még el is hiszik, hogy ha belerakod egy kisebb akváriumba a halat, az az akvárium "méretéhez" képest produkálja a fejlődést. Pedig, csak picit kellene belegondolni józan paraszti ésszel, és máris rájövünk, hogy nem úgy van az...
2011. szept. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Most olvastam utána: az aranyhalra tényleg nem igaz, bocsi a félrevezetésért. De a teknősre igen!
2011. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Platypus ***** válasza:
100%
Én azért meg merném kockáztatni, hogy az a teknős se boldogságában maradt kicsi. A teknősök nem érzékenyek annyira a víz minőségére, mint a halak, de a táplálásukban sokkal könnyebb hibát elkövetni. Az anyatermészetben a visszamaradt fejlődés alkalmazkodás a pocsék körülményekhez.
2011. szept. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit tennék hozzá, hogy 1 aranyhalat semmiképp ne tarts, nagyon erős az egymás iránti szociális kötődésük, tehát egyedül depressziós lesz a halad. Majd biztos mondja valami okos, hogy az övé egyedül van, mégis úszkál, tehát boldog, de az nem látta még a társas viselkedést, a kötődést. Tehát én minimum 2, de inkább 3 halat javaslok, 150 literre. Rájuk illik 50 litert számolni fejenként.
2011. szept. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. szept. 6. 14:31
 10/11 anonim válasza:
0%

30literes akváriumba hány aranyhal fér el?

nekem 8aranyhalam volt és kettő meghalt.

2012. máj. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!