Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A red cherry garnélának is...

A red cherry garnélának is szükséges?

Figyelt kérdés
A red cherry garnélának is szükséges szűrő? vagy van valamilyen különleges igénye
2011. szept. 26. 14:34
 1/9 Falun ***** válasza:

különleges igényük nincs.


nekem egy 54 literesben vannak, betettem nekik egy eheim 2008 belsőszűrőt.


kb. 3 hónapja vettem 10 darabot azóta hemzsegnek az aksiban...

2011. szept. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és szűrő nélkül is lehet őket tartani?
2011. szept. 26. 15:04
 3/9 Platypus ***** válasza:
Lehet szűrő nélkül is, de azzal azt kockáztatod, hogy egy szép napon kidöglik az egész állományod. Legalább egy szivacsszűrő kell a garnélás akváriumba is. Szerintem érdemes egy talajszűrőt barkácsolni, annak nagyon hatékony a biológiai szűrése, nem látszik, és a tipikus garnélás növényekkel(mohák, anubias, microsorum) működik.
2011. szept. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi:). inkább neonhal mellett döntöttem:D annak is kell szűrő?(mert nekem különben eddig azért nem volt szűrőm mert a betta labirintkopoltyús így nem kell neki) akkor a neonnak kell?
2011. szept. 26. 18:09
 5/9 Platypus ***** válasza:
100%
A Bettának is kell. A labirintkopoltyús halak is ugyanúgy szarnak, mint a többi, tehát mérgező ammóniát juttatnak a vízbe. A szűrőben élő baktériumok képesek ártalmatlanabb formába alakítani az ammóniát, ezért szűrűnk. Tehát minden halnak kell, neonhalnak is. Egyes halak tovább bírják az ammóniamérgezést, mint mások, de mindegyiknek nagyon ártalmas!
2011. szept. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értem... de kb. mennyibe kerül és hol lehet kapni ilyesmit:/ aminek tényleg olcsó az ára de minőségi. Otthon lehet hagyni a szűrőt bedugva a konnektorba ha nem vagyunk otthon.:/ kicsit félek otthonhagyni
2011. szept. 26. 18:17
 7/9 Platypus ***** válasza:
100%
Az aquael fan szűrők elég olcsók és elfogadható minőségűek. A szűrőnek kötelező jelleggel mindig mennie kell, akkor is, ha nem vagy otthon vagy alszol. Az állandó áramlás tartja életben a baktériumokat, ami a lényeg az egészben.
2011. szept. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. szept. 26. 18:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Figyelj! Ha ezeket az ALAP dolgokat sem tudod, ne kezdd el a hal/garnélatartást, hanem rengeteget olvass utána, aztán jöhetnek a garnik! Sok skert!
2011. dec. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!