Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell eredményesen...

Hogyan kell eredményesen kerti tóban szaporitani az aranyhalakat?

Figyelt kérdés

A tó mérete: 7m hosszú 3m széles lépcsős kialakitásu

növények is találhatók a tóban nád. tavirózsa

több fajta aranyhalrol lenne szó 6-10 cm-esek


2008. márc. 13. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kerestem neked egy cikket a neten:

[link]

2008. márc. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ de ha rámegyek azt irja ki Error 404 a keresett dokumentum nem található

légyszi probáld meg mégegyszer leirni hálás lennék érte

Köszi

2008. márc. 13. 20:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi.

Pedig nem írtam el a címet.

Akkor kimásolom egy könyvből,de nem lesz egyszerű megcsinálnod.

Ez a legegyszerűbb módja a szaporításuknak.

Egy nagy medencében 22-23 fokos legyen a víz hőmérséklete.Ebbe kell tenni a tenyészpárt.Változatosan és bőségesen kell etetni.Amikor elkezdik kergetni egymást akkor kell őket kifogni.meg kell törölni puha ronggyal.Az ikrát tiszta tányérba kell fejni,úgy hogy a nőstényt bal kezedbe fogod,a feje és háta a tenyeredben legyen,míg a hasa kifelé mutasson.A jobb hüvelykujjaddal a kopoltyútól kezdve enyhe nyomást kell gyakorolni az ivarnyílás felé.5-8 húzó nyomó mozdulattal általában sikerül kipréselni az ikrát.(Viszont a nőstényben nem szabad ikrát hagyni).

Ezután a hímmel ugyanezt kell tenni.a sűrű tejet így tudod tőle is lefejni,amit az ikrákra kell csepegtetni.

Ezután műanyag kanállal nagyon óvatosan össze kell keverni a tejet az ikrával,úgy hogy az ikra ne sérüljön.

A tányért fel kell tölteni 22-23 fokos tiszta vízzel,,majd ugyanilyen hőmérsékletű tisztavizes medencébe kel őket önteni.

Ezel a módszerrel 10 000 ivadék is nyerhető.5-7 nap alatt kikelnek.nagyon falánkok lesznek,adhatsz nekik néhány napig tojássárgáját ivadéktápot.12 napos korukig még mindegyik barna lesz ezután kezdenek majd szinesedni.

Ennyi lenne ,remélem sikerül,mert én még nem mertem megpróbálni.

2008. márc. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szápen köszönöm a válaszod nagyon sokat segitettél.Még nincsenek meg az aranyhalak de már megrendeltem öket a neten kb 30-40 db ot.

Ha bejön szólók köszi

2008. márc. 14. 12:04
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és még valami ezt bármikor meg lehet csinálni csak a hőfököt kell elérni vagy van ennek 1 bizonyos időszaka??
2008. márc. 14. 12:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem találtam sehol konkrét időszakot arra vonatkozóan,hogy mikor ívnak a halak,ezért szerintem a vízhőfok a lényeg,mert akkor érzik jól magukat plussz az ikráknak is az a jó.A lényeg,hogy a hím kergesse a nőstényt akkor tuti,hogy van ikrája.
2008. márc. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
KÉ KÖSZI A VÁLASZT!!!!!!!!!!
2008. márc. 14. 15:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nincs mit!
2008. márc. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
dobálsz bele mind2 nemből.
2008. dec. 3. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!