Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy cseréljem ki az egész...

Hogy cseréljem ki az egész aljzatot hogy a halaknak ne legyen baja?

Figyelt kérdés
Sötétebbre szeretném cserélni,viszont már benne vannak a növények és a halak is.Hova rakjam ki őket addig?Mennyi ideig lehet sima napos állott vízbe tartani őket?Túlélik a stresszt?
2011. okt. 4. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha mindent jól előkészítesz, az egész tortúra nem tart tovább egy óránál. De én nem tenném. Egy akvárium belakása lassú folyamat. Csak gondolj bele, hogy te mit éreznél, ha az egész környezetedet lecserélnék, hogy jobban menjen a retikülöd színéhez.
2011. okt. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igazából nem csak magam miatt,a halak miatt is cserélnék,ugyanis neonjaim vannak világos aljzattal és ők jobban szeretik a sötétet.
2011. okt. 4. 23:17
 3/5 nikaa11 válasza:
Én is szoktam ilyet csinálni,mondjuk egy lavórba tedd a halakat saját vizükbe. úgy 1óra alatt le bonyolitod a cserét és vissza is teheted a halakat.ha nem változik a viz hőmérséklete úgy 3-4 fokot akkor minden rendben lesz a halakkal és lassan vissza engedheted őket.aznap nem kell nekik enni adni.
2011. okt. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Neon halakat ki lehet fogni így is:

http://www.youtube.com/watch?v=Xb_k2Wg9ayI&feature=player_em..

Vagy egy hálóval egyenként, és átrakod mindet egy vödörbe.

A vödörbe akváriumból leszívott víz legyen.

Aztán már csinálhatsz az akváriummal amit csak akarsz.

Majd ha kész, akkor visszaöntöd a halakat vízzel együtt.

Annyi vizet tegyél félre az akváriumból vödrökbe, amennyit csak tudsz. Nem lesz vele semmi gond.

2011. okt. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A linken - kaját kell rakni a flakonba, neoonhalat fogtam már így, hülyék, belemennek és nem tudnak kijönni, aztán így ki tudod emelni őket a flakonnal együtt, talán nem akkora para nekik, mint a hálóval fogdosás, de még az sem vészes.
2011. okt. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!