Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS segítség! A halaimon...

SOS segítség! A halaimon fehér foltok jelentek meg. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
70 literes akváriumon pár nap alatt zavaros lett, ma vettem észre hogy a fekete színű aranyhalaimon fehér foltok jelentek meg. A kisebbeken a farokúszó előtt, a nagyon a szeme fölött. Egyébként mozgékonyak, élénkek. Mi lehet ez?
2011. okt. 5. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Betegek. Darakór pl.
2011. okt. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A darakórnál apró fehér pöttyök az úszókon jelennek meg. Ezeken nagyobb egybefüggő foltok vannak.
2011. okt. 5. 17:21
 3/8 anonim válasza:
Mérgezést kaphattak nézd meg nem-e járt le a tápukat nem járt e-le v. amivel tisztitod!!Szegénykéim nekem is vannak sajnálnám ha meghalnának!!:((
2011. okt. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem, mindennek amit kapnak még nem járt le a szavideje. Én is sajnálnám őket főleg mert a nagy már elmúlt 2 éves és olyan szép.
2011. okt. 5. 17:34
 5/8 anonim ***** válasza:
70 literbe aranyhalak? Hát...2x ekkora kellene minimum. Milyen szűrőd van? Nagyon erős szűrést igényelnek. Miért lett zavaros a víz? Ez nem normális...amúgy valószínű, hogy penészgomba. A rossz vízminőség miatt.
2011. okt. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
azt tudod csinálni hogy rákeresel, mindenhol a neten a halbetegségekre, vagy vidd el egy állatorvoshoz, vagy ahol vetted ők biztos tudják...
2011. okt. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Aquael fan 2-es szűrő van benne (450 L/h), 2 éve ekkora aksiban tartok aranyhalakat, soha semmi bajuk nem volt. Nem tudom azt sem hogy miért lett zavaros a víz. Semmi olyan nem történt amit eddig ne így csináltam volna.
2011. okt. 5. 17:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Gombás fertőzés. Valami mégis történhetett (megnőttek?) mert ilyen csak úgy nem jön a semmiből!

Illetve jön, csak általában erős, egészséges halak nem kapják el, mert elég erős az immunrendszerük. Szóval nem a penészgomba a legnagyobb baj, hanem hogy miért terjedt el ilyen durván!

A bezavarosodás is rossz vízminőségre utal, ami egy állandó stresszt okoz, ami gátolja az immunrendszer normális működését, és már meg is van a baj. Lehet, hogy még más is jön, bár az tény, hogy az aranyhalak ezekre a gombás fertőzésekre hajlamosabbak leginkább.


Vegyél gyógyszert, és kezeld őket utasítás szerint.

Etess kevesebbet, jó kajákkal (zöldségek) és tarts heti 1 nap koplalónapot.

Tartsd be a heti 30% vízcserét.

És gondolkozz el egy nagyobb akvárium beüzemelésén.

2011. okt. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!