Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumi növények egyeltal...

Az akváriumi növények egyeltalán nem tudják hasznosítani az akváriumban lévő ammóniát vagy nitritet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 7. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Dehogynem, nagyon nagy szükségük van rá a fotoszintézis során. Az egészséges, élő növényeknek fontos szerepük van a biológiai egyensúly fenntartásában, nélkülük nem is tartható fenn egészséges akvárium (a sügérezéstől eltekintve, az teljesen más műfaj, ott a biológiai szűrésen van nagyobb hangsúly).
2011. okt. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akk ezek szerint nem csak a nitrátot tudják
2011. okt. 7. 12:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, nem gondoltam át rendesen a kérdésedet. Erre így nem tudok biztos választ adni. Azt tudom, hogy a szárazföldi növények nitrátot és ammóniát is vesznek fel, szerintem vízi növényeknél sincs ez másképp. De az ammónia-nitrit-nitrát folyamatban a baktériumoknak van a legnagyobb szerepük. Léteznek olyan kísérletek, egy hölgyemény alkotott a témában nagyot, a neve most nem ugrik be, hogy teljesen önfenntartó akváriumokat hozott létre.
2011. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

... Véletlenül küldtem el félbehagyva.

Tehát olyan akváriumot csinált, ami elég nagy, olyan helyen tartotta, ahol megfelelő napsütés éri, rengeteg növényt telepített, az aljzat azt hiszem, hogy rendes, átmosott termőföld volt, nagyon kevés halat telepített. Aztán ez így működött szűrő nélkül, persze nem kristálytiszta vízzel, hanem olyan kertitó jelleggel. Na, de eltértem a kérdéstől, abbahagyom :)

2011. okt. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy gondolat erejéig belekontárkodom.

Nem tudom, hogy a növények felhasználják e a nitritet, az viszont biztos, hogy ha egy akváriumban nitritből felhasználható mennyiség van, az már ségen rossz!

Ott a halaknak harangoztak.

2011. okt. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nitrit/nitrát ezt én keverem, de az algák szeretik, és az alga is növény.
2011. okt. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
A magasabb rendű növények inkább a nitrátot preferálják, de képesek ammóniát is felhasználni, lásd ammónium-nitrát műtrágya. Az algák viszont az ammóniát szeretik. A nitrittől nem tudok nyilatkozni.
2011. okt. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!