Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » EHEIM PickUP 2010 teljesítmény...

Eric_cartman kérdése:

EHEIM PickUP 2010 teljesítmény csökkenés takarítás után 1 nappal. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Olyan problémám lenne, hogy van egy EHEIM PickUP 2010-es belső szűrőm, kb 5 hónapja megy és eddig nem volt vele semmi gond, de kb 1-2 hete azt vettem észre, hogy a teljesítménye hamar csökken.

Hétfő este kinyomkodtam a szivacsot (természetesen akvárium vízben), a kivehető házat is kitakarítottam majd vissza raktam az akváriumba. A teljesítménye uolyan volt mint újkorában, fodrozta a vizet ... Kedden este észrevettem, hogy szinte alig mozog a víz, fentebb húztam, hogy a szürke felső rész a víz felett legyen és csak kis nyomással jött a víz belőle. Ismét kitisztítottam és most már az akváriumban lévő házat is, utána ismét jó lett, de ma reggel ismét azt vettem észre mintha csökkent volna a nyomás. Tegnap mindkét házat kitakarítottam, a tengelyt, szivacsot, ...


Az akvárium 72 literes 6 neon és 2 cory van benne, tehát nincs túltelepítve és szerintem 1 nap vagy inkább éjszaka alatt nem tömődhetne el ennyire.


Tud valaki segíteni abban, hogy mi lehet a gond a szűrővel, mit kellene jobban kitakarítani vagy esetleg másképp kitakarítani?


Köszi!


2011. okt. 19. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:

A legnagyobbra van véve a teljesítmény?

Jó lenne lemérni, mennyi vizet nyom gyakorlatilag. Épphogy a vízfelszín fölött legyen a kifolyó rész, és lemérni, h. 1 perc alatt hány litert nyom. És beszorozni 60-nal.

2011. okt. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Frontosa ***** válasza:

A Teljesítményszabályzónak nem kell víz felett legyen. Ez egy egyszerű, jó minőségű szűrő. Olvasd el a használai útmutatót, ha a felső szürke részt felhúzod, növekszik a teljesítmény, az lehet a baj, hogy minimumon van. Ha maxra felhúzod meglátod, csak úgy röpülnek majd a halak. =)

Üdv,

2011. okt. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Fel van húzva teljesen a teljesítményszabályzó (legnagyobbra) és a vízfelszín alatt van kb 1-1,5 cm-rel.


Este is uígy volt és akkor fodrozta a vízfelszínt és mozgott a víz is, de most nincs akkora teljesítménye :( pedig nem változtattam semmit

2011. okt. 19. 11:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor passz.

Ahol a víz végigfolyik benne, végig ki kéne nyomatni nagynyomású vízzel. Zuhanyrózsát szoktan leszedni, és úgy.

Lehet, nem ártana egy szivacs csere, ha már nincs tartása, vagy túl iszapos.

2011. okt. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ahol a víz megy az egy elég vastag cső, nincs eldugulva.

Lehet, h tényleg a szivacs lesz a gond, csak azt nem olyan egyszerű cserélni a bacik miatt.

Ha kicserélem egy újra akkor felborul az akváriumban az egyensúly bár ha naponta kinyomkodom akkor az se használ neki.


Erre van valami jó megoldás?

2011. okt. 19. 13:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a szivacs nem tömődik el egy nap alatt (vagyis nem piszkos a vized), akkor nem itt van a baj. Nekem volt 2008-as szűrőm, sohasem cseréltem benne a szivacsot, szinte már össze voltak esve a pólusai és nem csökkentette a teljesítményt, csupán hetek után, amikor már a sok trutyitól kezdett telítődeni.
2011. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, először mindenképpen ki kéne deríteni, hogy mi a baj. Elég macerás, de tényleg le kéne mérni, hogy mennyit forgat pontosan, úgy ahogy az elején írtam. (csak egy kicsit legyen ki a vízből)

Ha nem eltömődve van, hanem a motorral van valami, az szívás.

Szivacs cserét meg úgy kell csinálni, hogy megveszed a szivacsot, és már most bedobod a vízbe, csak úgy, vagy beakasztod az áramlásba, és egy hét múlva kicseréled.

De előtte valahogy ki kéne zárni, hogy nem más baja van.

Ha forgat 200 l/h-t az elvileg elég ennyi halhoz biológiai szűrésnek, a mechanikaira rásegítesz talajporszívózással, és ha nem pipálnak, akkor az o2 is elég.

2011. okt. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálam is volt ilyen probléma. SAzivacs volt a gond. Teljesen nem tudod kimosni. Az új szivacsot mosd össze a régivel kicsit, a bacik miatt. A régit pedig úgy tudod "regenerálni, hogy teljesen kiszárítod, mondjuk a radiátoron, és kidörzsölöd belőle por formájában a cuccot. Majd meglátod mennyi van még benne! Utána megint kiöblíted.

Pár havonta így már tudod váltogatni a két szivacsot a világ végezetéig.

2011. okt. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a segítséget.


Írtam a fisch.hu -ra és beszéltem is velük, Ők a tengely ágyazásánál lévő "gumikupak"-ra gyanakodnak.

Javasolták, hogy nézzem meg, hogy szorul-e és a kifolyórészt szedjem szét hátha ott van a probléma.


Este kipróbálom az összes javaslatot, ha nem oldódik meg akkor garanciába megjavítják.

2011. okt. 20. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!