Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 96 literes akváriumban...

Egy 96 literes akváriumban gondolkodom (79*24*45), kezdőként, jó minőségű felszereléssel, elfogadható áron. (szűrő, fűtő, világítás, levegőpumpa szükséges-e? )

Figyelt kérdés

Mi az az alapfelszereltség (márka és típus), amellyel el lehetne indítani?

A technikai felszereltséget most szeretném komplettre, az élővilág részét, növények, búvóhely, talaj később bővíteném.

Továbbá mennyi halat, és milyen fajtájúakat ajánlanátok egy kezdőnek, egy változatos és szép élővilág kialakítására?


Segítségeteket előre is köszönöm!


2011. nov. 27. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Más biztos, mást fog mondani, mert mindenkinek más a tapasztalata. De nagyjából én így csinálnám:

Szűrés: 96 l az a határ ahol még egy nagyobb teljesítményű belső szűrő elég lehet (Pl Eheim 2012 kb 6-8e Ft), de ekkora akváriumba érdemes lehet külső szűrőt venni, 600-800l/h-s teljesítményőt (újan 20e-től, használtan 10-15e)

Világítás: növényektől függ, lehet 1 vagy két fénycsöves, ehhez a mérethez 25w-os méret illik, a két fénycsöves jobb. A lámpák 10e FT körül kezdődnek, a speciális akváriumi fénycsövek 3e FT körül vannak, de ebből elég egy is, és mellé egy sima cool white cső, ami ezres alatt van. A világításhoz nem árt még egy programozható időkapcsoló, ami szintén ezres alatt van

Levegőzetés: ha a szűrőd eléggé fodrozza a vizet, vagy tud levegőt porlasztani, akkor nem kell.

Fűtő: 100W-os automata 3000 Ft körül van egy olcsóbb, de megbízható fajta (Hagen elite, aquael), használtan sem sokkal olcsóbb.

Használt cuccokat a vaterán és az akvarista.hu-n lehet vadászni.

Az élőlény választásba nem szólnék bele. Sokkal jobb ha ezeket te magad választod ki alapos utánajárás alapján. Egy kis segítség:

[link]

[link]

Javaslom még az akvarista.hu-ról letölthető e-bookokat (5db van).

2011. nov. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eheim 2012 jó, csak nagyon hosszú, szal egy olyan 35-40 cm magas akvárium kell hozzá, mert egy 30 centisből simán kilóg a teteje.
2011. nov. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és a segítséget!
2011. nov. 27. 22:35
 4/4 anonim válasza:
Én ajánlanám a tetra termékeket azt ami szűrő és levegőztető is egyben, úgy válaszd ki a modellt, hogy 1 óra alatt képes legyen megyszűrni a víz 80%-át mivel az a minimum hogy tiszta legyen az akváriumod, tudom hogy rá van írva a szűrőkre hogy meddig jó szűrésre, de hidd el nem az számít a nagykönyv szerint ez a 80%-os vízáthaladás a lényeg. Fűtőből van több fajta, én pl. 3000 ért vettem a 75 wattosat az akváriumba és nem sokkal drágább a nagyobb teljesítményű. Kezdő halak terén kezd szerintem gupikkal, szifókkal, és hasonló kis halakkal, nem ajánlom a nagyobb és igényesebb halakat (pl vitorláshal). Műanyag növények helyett vegyél élő növényeket, gömbmoha stb. Tisztítja a vizet és lebontja a káros anyagok egy részét. Vegyszereket feltétlen vegyél, mivel ha fűtve van az akvárium az esély is meg nő hogy elszaporodnak a paraziták, már előtte is kezeld a halakat is párszor egy héten mivel meg lehet előzni a betegséget. Parakill-t és hasonlóakat vegyél, még ajánlok olyan terméket ami lebontja a nitrátot, ammóniát, a vizet 2 hetente cseréld, de annyak is csak egy részét, 20%-át. Ha így csinálod, tuti minden rendben lesz és nem kell tartanod semmitől.
2011. dec. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!