Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány évig él az aranyhal?

Hány évig él az aranyhal?

Figyelt kérdés

(Carassius auratus auratus)

Mekkorára nő meg (cm, kg)?

Kerti tóban vannak 2 - 5 éve, (14000 l víz), egy kiugrott, 1,3 kg, cca 25 cm. Azért kérdezem, mert már kevés nekik a víz.


2011. nov. 29. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nem voltak betegesek, szedheted elő az ásót, bővíteni a tavat.:) 15 évig :D

De már nem nőnek sokat.

2011. nov. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ásni már nincs hol. Mi lenne, ha a bográcsot szedném elő?
2011. nov. 29. 16:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát te tudod, az is egy megoldás. :)
2011. nov. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja, és egy horgászbotot. (Úgy értem: ez a fajta ehető?)

Ha akarod, küldök képeket.

2011. nov. 29. 17:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem túl szép dolog egy házi kedvencet megenni.

20-25 évig is elélnek, túl sokat már nem fognak nőni. 14 köbméter elég jó, abban azért bőven tarthatod őket, csak számolj halanként olyan 100 litert. Mivel az ezüstkárászból lettek kitenyésztve, elvileg ehetőek, de valamit hallottam már arról is, hogy mérgezőek (amit nem tudom, mi indokolna). Mondjuk nem sok helyen láttam eddig aranyhalat a kínálaton, de franc se tudja.

2011. nov. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Platypus ***** válasza:
100%
Az aranyhal eredendően nem mérgező, viszont az összes halgyógyszer nehézfémet tartalmaz, ami felhalmozódik a szervezetükben. A nagy haltenyészetekben sokszor még az egészséges halak is xantakridinben úsznak, így ha nem saját tenyésztés, akkor nem biztos hogy egészséges megenni őket. És nem is szép dolog.
2011. nov. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Murr

Hát, nem túl szép dolog egy házi kedvencet megenni. Mondod, és igazad van. De én megeszem a nagyon aranyos kiskacsákat is, persze hizlalás után. Imádom a kisnyulakat is, három hetesen aranyosak. De azért három hónap után megeszem őket még akkor is, ha némelyiküket megsiratom. Abból élek... (Nem a megsiratásból)

A halak tényleg inkább kedvencek, de engedjem őket a folyóba? Pusztulásra?

2011. nov. 29. 19:47
 8/10 A kérdező kommentje:

Platypus

Hogy nem szép dolog, azzal egyetértek. De ezek a halak gyógyszert még nem kaptak. A xantakridinről most hallok először, megnéztem a Google-ban hogy mi az. De azért köszi, zöld kezecske ment.

2011. nov. 29. 20:07
 9/10 Platypus ***** válasza:
100%
Kifelejtettem, hogy az algagátló is nehézfémeket tartalmaz, azt azért elég gyakran szoktak használni kerti tóban. Ha kíváncsi vagy, milyen az íze, akkor süssél ezüstkárászt, ugyanaz a faj, az aranyhal legfeljebb zsírosabb lehet. Szerintem nem valami nagy szám. Mármint a kárász, aranyhalat nem ennék meg. Egyébként a kidobott aranyhalak túlélési esélye egész jó az anyatermészetben(amennyiben áramvonalas fajtába tartoznak), de ez inkább probléma, mert tájidegen faj. Az aranyhalakra szerencsére azért van kereslet, ha meghirdeted hogy ingyen elvihető, akkor tavasszal elég gyorsan el fognak kelni.
2011. nov. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem vegetarianizmusra biztatlak, én sem vagyok az, szintén megeszem a kiskacsát, kisnyulat, meg a halat is. Csak azt azért külön kell választani, hogy valamit a húsáért tartasz, valamit pedig kedvencként, barátként. Persze mindkettővel tisztelettel és szeretettel kell bánni, csak azért jó, ha vannak az embernek elvei. A kutyádat sem eszed meg, ha már túl nagyra nő.

Az aranyhalakat is el lehet adni, ajándékozni, ahogy már Platypus is mondta.

2011. nov. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!